Wyślij email do Użytkownika Allegro28 kwietnia 2008 r. Allegro wprowadziło nowy regulamin. Zawiera on m.in. nowe zasady strony „O mnie”. W tej chwili niedozwolone jest umieszczanie na tej stronie linków do stron sklepów internetowych oraz innych stron, za pomocą których prowadzona jest działalność komercyjna poza Allegro.

W związku z tym, że na mojej stronie „O mnie” umieściłem link do strony „Zapytaj”, która znajduje się na moim serwerze, wysłałem do Allegro zapytanie czy strona jest zgodna z regulaminem. Oto jaką uzyskałem odpowiedź:

Pragnę zaznaczyć, że w chwili obecnej nasze zastrzeżenia budzi odnośnik „ZAPYTAJ!” prowadzący do strony: „http://silverstop.pl/zapytaj/allegro.php”. Nawiązanie kontaktu przez wspomniany formularz może zachęcać do przeprowadzenia transakcji poza Serwisem.

Więcej informacji na temat nowego Regulaminu znajdzie Pan na stronie: http://www.allegro.pl/announce.php?cat=4&item_pos=4#3741

W związku z tym postanowiłem zmienić stronę. Usunąłem link do strony „Zapytaj”. Pytanie ze strony „Zapytaj” dodałem bezpośrednio na stronie „O mnie”. Poniżej umieściłem link do formularza zapytania, który jest dostępny na Allegro. Teraz nikt nie może przyczepić się, że moja strona jest niezgodna z regulaminem.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Allegro zmusiło mnie do zmiany strony „O mnie””  

 1. 1 Wojtek Kijowski

  Założyć stronę „Zapytaj” na republice czy innej domenie nie związanej ze sklepem, dać link do tej stronki. Ciekawe, czy to nie naruszy regulaminu :-)
  Ewentualnie podać na stronie „O mnie” nazwę firmy, wypozycjonować nazwę w wyszukiwarkach i zachęcić do wstukania nazwy w google’u.
  Jeżeli ktoś chce dokonać transakcji poza allegro to i tak jest w stanie napisać mail-a do sprzedawcy i umówić się poza allegro.

 2. 2 stanisław

  WITAM MAM OPANOWANE SPRZEDAŻ NA ALLEGRO MOTOROWERÓW I SKUTERÓW
  ALE MAM ZAMIAR SPRZEDAWAĆ INNE PRODUKTY POWIERZONE PRZEZ FIRMY PROSZE MI
  DORADZIC JAK ZDOBYC KONTAKT Z FIRMAMI KTÓRE DAJĄ TOWAR W KOMIS JESTEM OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ BEZ RETY I BEZ PRACY, ZASIŁKU I BEZ ŚRODKÓW DO ŻYCIA.

 3. 3 Wojtek Kijowski

  Stasiu, po pierwsze wyłącz CapsLock. W INTERNECIE DUŻE LITERY OZNACZAJĄ KRZYK. Więc używa się ich tylko do podkreślenia czegoś.
  Jeśli handlujesz motorowerami i skuterami na allegro zastanów się, jakie inne produkty z tej samej branży możesz sprzedawać. Może gadżety albo części do motorowerów? Trudno mi w tym momencie radzić. Podaj może linka do swoich aukcji, to przyjrzę się im i coś wymyślę.
  Jak w tym momencie handlujesz na allegro? Bierzesz te jednoślady w komis?

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!