Telewizja wytworzyła nowy trendPierwsze badanie rynku już zrobiłem. Zdzwoniłem do znajomych. Dowiedziałem się jakiego typu produkty związane z tańcem kupują i dlaczego.

Sprawdzałem na Allegro. Dowiedziałem się co jest wystawiane z mojej branży na Allegro i co ludzie z tego kupują.

Dziś wykorzystałem jeszcze inne sposoby na badanie rynku.


Najpierw użyję wyszukiwarki Google i znajdę strony, na których dowiem się więcej o moich klientach. Postanowiłem sprawdzić kto i dlaczego interesuje się tańcem.

Odwiedziłem kilka blogów i niektóre internetowe fora. Okazało się, że najbardziej tańcem interesują się kobiety. Zaczyna się to w dzieciństwie. Satysfakcje sprawia im ruch, to że mogą się ciekawie poruszać. Miałem wrażenie, że oglądanie tańca jest na drugim miejscu. W kilku miejscach znalazłem, że tym co najbardziej inspirowało dziewczyny do tańca, to… ich odbicie w lustrze. Od poruszania się w domu przed lustrem zaczynało większość późniejszych tancerek. To zainspirowało mnie do stworzenia pewnej grupy docelowej.

Inne miejsca, w których możesz jeszcze zrobić badanie rynku, to zwykłe sklepy. Odwiedź sklepy z Twojej branży. Przyjrzyj się jakie produkty są tam sprzedawane.

Zajrzyj też do księgarń. Świetnym miejscem na badanie rynku jest Empik. Znajdziesz tam czasopisma i książki związane z Twoją pasją. Sprawdź co się sprzedaje. Sprawdź o czym piszą. W Empiku możesz też dużo poczytać bez konieczności kupowania.

Możesz też śledzić programy telewizyjne i radiowe.

Nadawane w TVN programy „Taniec z gwiazdami” oraz „You can dance – Po prostu tańcz!” bardzo wpłynęły na popularność tańca w Polsce. Dla mnie są one wskazówką czym ludzie teraz się interesują.

Wiele programów radiowych i telewizyjnych można dziś ściągać z Internetu. Bardzo polecam tę formę wyszukiwania informacji, które mogą Ci przydać przy planowaniu biznesu. Ciekawym źródłem informacji mogą być podcasty Polskiego Radia. Często ściągam co jakiś czas wybrane audycje i słucham kiedy jadę samochodem.

Programy telewizyjne można oglądać m.in. na stronie Telewizji Interaktywnej iTVP. Fajnym narzędziem jest tam wyszukiwarka. Na przykład jeżeli przymierzasz się do sprzedaży książek, to wpisz hasło „książki”. Szybko znajdziesz kilkadziesiąt audycji telewizyjnych, w których jest mowa o książkach.

Polecam również Telewizję Biznes. Oprócz tego, że program można oglądać na żywo z Internetu, to wiele audycji można również ściągnąć z sieci.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Brak odpowiedzi do “Badanie rynku świetną inspiracją”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!