Moi teściowie jakiś czas temu pożyczyli od kogoś książki. Wkrótce musieli je oddać. Poprosili mnie abym najpierw je dla nich skserował. Zaproponowałem, że spróbuję kupić takie same na Allegro. Postanowiłem teraz wykorzystać do tego moje nowe konto.

Najpierw zaloguję się na to nowe konto. Mógłbym zacząć od wyszukania produktów. Mając jednak kilka już kont na Allegro wolę zacząć od zalogowania.

Zobacz resztę na filmie lub czytaj dalej.


Dlaczego zaczynam od zalogowania? Bo być może jestem już zalogowany i mógłbym przez pomyłkę kupić poprzez inne konto niż naprawdę chcę. Już mi się kiedyś tak właśnie zdarzyło. Allegro nigdzie nie wyświetla na jakim koncie jestem zalogowany. Dlatego najlepiej sprawdzić czy tu nie ma ikonki „Wyloguj” i dopiero po ewentualnym wylogowaniu wejść na „Moje Allegro”.

Logując się nazwę użytkownika mogę wpisywać małym literami. Jednak hasło musi być już wpisane dokładnie tak jak zostało wprowadzone przy rejestracji konta, lub przy ewentualnej zmianie hasła.

Przechodzę do wyszukiwarki. Wpisuję tytuł lub autora książki której szukam.

Niektóre wyświetlone pozycje nie są tymi, które mnie interesują. Dlatego wybieram kategorię Książki aby oddzielić same ksiażki.

Książki są w różnych cenach. Mogę posortować według cen za towar oraz według cen z wysyłką. Zwracam uwagę, że jest tu uwzględniona najniższa cena wysyłki jaką podaje sprzedawca.

Wchodzę na wybraną aukcję. Niestety okazuje się, że nie we wszystkich aukcjach mogę brać udział. Niektórzy sprzedawcy wprowadzają limit: „Nowi Użytkownicy, którzy nie dokonali pełnej aktywacji konta, nie mogą skorzystać z Kup Teraz.” Muszę więc wybrać sprzedawców, którzy nie wprowadzają tego rodzaju ograniczenia.

Widzisz teraz, dlaczego kiedy już zaczniesz sprzedawać, zadbaj o to, aby nie wprowadzać tego ograniczenia. Teoretycznie ma ono ochronić przed zakupami od niesprawdzonych osób. W praktyce uniemożliwia jednak również zakupy przez osoby, które są już sprawdzone, a jedynie kupują na nowe konto Allegro. Sprzedaż osobom bez pełnej aktywacji konta może być Twoją konkurencyjną przewagą i dzięki temu zyskasz wielu nowych klientów.

Wchodzę więc na innego sprzedawcę i tu bez problemu mogę dokonać zakupu. Sprzedawcą jest „tadzimir_pl”.

Teraz sprawdzę wiarygodność tego sprzedawcy. Spójrzmy ile ma komentarzy i ile z nich jest negatywnych bądź neutralnych. Wydaje się, że nagatywnych komentarzy jest sporo, jednak zauważ, że stanowią one tylko niewielki procent wszystkich komentarzy. Poza tym wszystkie są wystawione już ponad 30 dni temu. Najważniejsza jest jednak reakcja sprzedawcy na te komentarze. Spójrzmy więc na ich treść oraz odpowiedzi.

Jak widać sprzedawca odpowiada podając konkrety, bez emocji i bardzo rzetelnie. Jeżeli faktycznie zawinił, przyznaje się do swojej winy. Dla mnie taki właśnie sprzedawca jest uczciwym sprzedawcą.

Dodam, że podczas jednego ze spotkań Allegro miałem przyjemność poznać osobiście tego sprzedawcę. Dlatego tym bardziej mam zaufanie do niego.

Wracam do strony produktu i klikam Kup Teraz. Jest to aukcja bez licytacji i od razu po kliknięciu mogę otrzymać produkt, nie czekając do zakończenia aukcji. Dodatkowo potwierdzam zakup.

Na wyświetlonej stronie czytam informację od sprzedającego, gdzie znajduję numer konta bankowego na które dokonam za chwilę wpłaty.

Dzięki tym zakupom zdobędę pierwsze komentarze, nie wydając ani grosza ze swoich pieniędzy, a teściowie będą zadowoleni, że mają oryginalne książki zamiast ksera.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Jak zrobić pierwszy zakup na Allegro”  

 1. 1 TeresaBB

  Prezentacja postępowania wyjaśniająca jak robić zakupy na Allegro jest Super.
  Wyjaśnienia na co należy zwrócić uwagę szukając informacji o produkcie jak i kupującym są dość szczegółowe i przydatne dla nowych Allegrowiczów.
  Szkoda tylko że głos w nagraniu jest często przerywany, ale to drobiazg w stosunku do wartości całego nagrania.

 2. 2 TeresaBB-

  Polecam ciekawe informacje i cenne wskazówki zawarte w instrukcji „Jak zrobić pierwszy zakup na Allegro” wszystkim nowym – rozpoczynającym pracę Allegrowiczom.

 3. 3 Danuta

  Interesuje mnie obuwie gumowe – kozaczki

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!