To ja z córkąNazywam się Mirek Szmajda. Moim życiowym celem jest pomaganie ludziom w popularyzacji ich wiedzy, umiejętności i doświadczenia.

Biorąc udział w akcji „Zacznij od Allegro” pragnę zaprezentować w jaki sposób za pomocą Internetu możesz nie tylko pokazać innym to, czym się zajmujesz, ale również stworzyć z tego dochodowe przedsięwzięcie. A za jedno z najlepszych miejsc do rozpoczęcia działalność w sieci uważam właśnie platformę aukcyjną Allegro.

Pragnę przyczynić się do tego, aby za pomocą Allegro jak najwięcej osób mogło szybko rozpocząć swój biznes w Internecie. Ta akcja jest więc przede wszystkim dla tych, którzy dopiero chcieliby sprzedawać w Internecie.

Jeżeli masz już jakieś doświadczenia w biznesie tradycyjnym, ale marketing w sieci nadal jest dla Ciebie niezrozumiały, to ta akcja jest również dla Ciebie.

A nawet jeżeli już masz doświadczenie w sprzedaży internetowej, i to może nawet większe niż ja, sądzę, że będziesz mógł znaleźć tutaj wiele nowych pomysłów do wykorzystania w swoim biznesie.  A może mi coś podpowiesz i ja też będę mógł czegoś nauczyć się od Ciebie?

Przez kolejne miesiące będę budował nowe przedsięwzięcie na Allegro. Tydzień po tygodniu, będę tutaj opowiadał o efektach mojej działalności.

Na Twoich oczach zaplanuję czym będę się zajmował, co będę sprzedawał, założę nowe konto na Allegro, przygotuję i wystawię ofertę, rozpocznę sprzedaż i będę ją stopniowo rozwijał. Jednak co najważniejsze, to sposób w jaki będę to robił, będzie miał na celu zbudowanie stabilnego i dochodowego w dłuższym czasie biznesu. Dlatego wiele rzeczy może Cię na początku zaskoczyć. Inaczej bowiem wygląda doraźna sprzedaż na Allegro, a inaczej stałe budowanie stabilnej marki.

Na stronie internetowej będę opisywał skutki działań jakie w każdym tygodniu będę podejmował. Dodatkowo będę przygotowywał internetowe szkolenia, które pomogą Ci szczegółowo poznać i lepiej zrozumieć to co zrobiłem aby osiągnąć efekty, które pokazuję. Na tych szkoleniach nauczysz się w jaki sposób Ty też możesz rozwinąć swoją sprzedaż internetową.

Całą akcję mam już zaplanowaną. Wiem mniej więcej co w jakim czasie będę robił. Wiem w jaki sposób będę przygotowywał się do nowego przedsięwzięcia, wiem jak będę je rozpoczynał i wiem jak będę je rozwijał. Wiele rzeczy w biznesie jest bardzo przewidywalnych. Dlatego bardzo łatwo będzie Ci je powielić. Po prostu podążaj za mną.

Ponieważ jednak będę działał na bieżąco, tak jak to się zdarza w życiu, mogą pojawić się sytuacje, których dziś nie mogę przewidzieć. Tak jak choćby nie przewidziałem tego, że  tuż przed rozpoczęciem akcji przeziębię się i będę miał trudności z nagraniem tego tekstu, abyś zamiast czytać, mógł go posłuchać.

Mogą pojawić się jakieś trudności i opóźnienia. Ale być może będą też sytuacje kiedy będę mógł przyspieszyć działania. Ale takie jest właśnie życie i tak może być w każdym biznesie. Ja się tego spodziewam i Ty też się tego lepiej spodziewaj.

Biorę udział w tej akcji abyś mógł (lub mogła) obserwować jak zmagam się z tym wszystkim, jak wyznaczam sobie cele, jak posuwam się krok po kroku do przodu, jak pokonuję kolejne trudności, jak zmagam się z różnymi przeciwnościami i jak osiągam kolejne etapy rozwoju nowego przedsięwzięcia na Allegro.

Zachęcam Cię do aktywnego uczestnictwa w tej akcji.

Każdą relację możesz skomentować. Kiedy coś cię zaciekawi, zainspiruje, wzbudzi zachwyt bądź wątpliwość – podziel się tym. Napisz co sądzisz o tym co tu zobaczyłeś lub przeczytałaś.

A może masz dla mnie jakieś rady? Może podpowiesz mi coś czego nie dostrzegam? Komentując poszczególne relacje możesz przyczynić się do tego w jaki sposób będzie przebiegać dalsze relacjonowanie.

Najbardziej jednak ucieszy mnie to, jeżeli Ty również będziesz rozwijać swoje przedsięwzięcie na Allegro. Możesz to robić razem ze mną. Wykonuj podobne kroki, jakie ja wykonuję. I napisz pod relacją jakie osiągasz efekty. Razem łatwiej będzie osiągnąć sukces.

Zacznij więc swój biznes od Allegro!

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Kim jestem i co tu robię”  

 1. 1 Roman

  Witam!
  Jeszcze nie wiem dokładnie, ale zamierzam sprzedawać usługi turystyczne.

 2. 2 Kolo

  Dobra, nie rozpisuj się tyle tylko podaj nicka na Allegro żebyśmy zobaczyli efekty. Podaj ceny zakupu towarów, zarobek po opłaceniu Allegro, odprowadzeniu podatku. Wtedy można będzie coś ocenić. Na razie tylko słowa, słowa, słowa…

 3. 3 Rolins

  Witaj Mirku

  Po pierwsze gratuluję i bedę mocno trzymał kciuki. Z przyjemnością będę też służył pomocą tym wszystkim, którzy razem z Tobą ruszą swój biznes w Allegro.

  Zajmuję się marketingiem m.in. w butiku internetowym „newstylewoman” z przyjemnością podzielę się moimi największymi, marketingowymi sekretami.

  Mirosława Skwarek
  Trener w zakresie marketingu internetowego

  http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=7199502

 4. 4 henrykkruk

  Witam,
  Jestem ,to za dużo powiedziane,raczkuje w ALLEGRO. z trudem poruszam sie po tematach , w gąszczu działów,Nie wiem jak wystawiać swoje walory żeby sprzedać,a pragne sprzedawać :Znaczki poczttowe całego świata i to wszystko co dotyczy filatelistyki. Banknoty. Monety. Zużyte karty telefoniczne, Najlepiej aby otworzyć sklepok internetowy, Podobno jest taka możliwość otwarcia darmowej strony internetowej, Problem w tym że dopiero od dwóch lat mam komputer i mam 75 lat a zatem nie tą bystrość umysłu co Ty.Ucze się bez przerwy .Drugą moją pasją jest pomaganie potrzebującym poprawy zdrowia , ponieważ mam wrodzone właściwości energii uzdrawiającej i mam w tym względzie wykształcenie i dobre wyniki. Wierze że w tym roku naucze się sprawnego poruszania się w ALLEGRO.
  Pozdrawiam Henryk Kruk Białystok

 5. 5 SprzedawcaNaAllegro

  No własnie, wymierne bedą fakty: Przynajmniej Nick, abyśmy mogli ocenić działania na allegro. Marże i zyski – zostaw w tajemnicy. Ale pokaż, jak Ci idzie w aukcjach.

 6. 6 bilo22

  Witaj
  Juz od dluzszego czasu czekalem na ten moment

  Pozdrawiam i trzymam kciuki tak samo za Ciebie jak i za siebie :D

 7. 7 Mirek Szmajda

  Póki co, konta na Allegro jeszcze nie założyłem. I pewno się zdziwicie, nie to jest najważniejsze na początku.

  Pewno wielu zaskoczę relacjami z pierwszego tygodnia. To czym się teraz zajmuję, to wybór branży w jakiej będę działał i stworzenie wizji tego, co będę chciał zbudować.

  To co będziecie tworzyć nie powinno bowiem ograniczać tylko do Allegro. Allegro jest dobrym początkiem. Wcześniej czy później samo Allegro nie wystarczy, jeżeli chcecie rozwijać własny, stabilny biznes na lata, taki który można na przykład… sprzedać. Od Allegro tylko zaczynam, zgodnie z tytułem akcji.

  To show zaplanowane jest na kilka miesięcy i skupi się na Allegro. Jednak w swoich długoterminowych planach nie ograniczajcie się do Allegro.

 8. 8 damian

  Witam
  Dziekuje za informacje o poczatku aucji.
  Czekamy na dalsze relacje.
  pozdrowienia

 9. 9 Rolins

  Witam
  Mirku przyznam Ci rację, że na początku warto przemyśleć całą strategię własnego biznesu. Co stanie się, jeżeli taka symulacja nie zostanie przeprowadzona? Po prostu Twoje pierwsze miesiące w Allegro będą bardzo drogim kursem, gdzie tracąc duże pieniądze będziesz uczył się własnego biznesu, na własnych, bolesnych błędach.

  Dlatego ta Akcja to świetne miejsce, żeby uczyć się na błędach popełnionych przez innych.

  Pierwszy podstawowy błąd to stwierdzenie: Założę konto, kupie tanio towar
  i sprzedam go drogo !
  Jakie pytania warto zadać sobie w tym miejscu?

  Oto kilka przykładowych
  - Co z towarem którego nikt nie chce kupić?
  - Co w przypadku, gdy dany asortyment „zjedzą” koszty Allegro?
  - Co zrobić w przypadku gdy konto Allegro zostanie zawieszone?
  - Co zrobić, gdy pierwsze 3 miesiące masz same straty?
  Tych pytań jest wiele, wierzę, że wraz z Mirkiem pozmożemy Ci uniknąć tych błędów
  w Twoim biznesie
  Pozdrawiam
  Mirosław Skwarek
  Trener w zakresie marketingu internetowego

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!