Słuchawki do telefonuPrzy wystawianiu komentarza sprzedawcy jestem zwolennikiem kierowania się przede wszystkim zrealizowania tego do czego sprzedawca zobowiązał się w opisie aukcji.

Na przykład jednym z ostatnich moich zakupów były słuchawki do telefonu komórkowego. Stare zaczęły przerywać więc uznałem, że kupię sobie nowe na Allegro. Przeglądając aukcje znalazłem zarówno oryginalne słuchawki, jaki i „podróby”. Te oryginalne kosztowały 4 razy więcej niż „podróbka”. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem te tańsze.

Towar przyszedł dokładnie taki jaki był przedstawiany na zdjęciach. Choć niezupełnie, bo brakowało klipsa. Najgorsze okazało się jednak to, kiedy usłyszałem jaką fatalną jakość dźwięku mają te słuchawki.

Nie uznaję tego jednak za powód do wystawienia negatywnego komentarza, ani nawet neutralnego. Towar nie był zachwalany pod względem jakości dźwięku. Nie były podane żadne parametry głosu. Nie mogę mieć więc o to pretensji.

Dlatego komentarz wystawiam pozytywny. Jedynie co zrobię, to zwrócę uwagę na to inny potencjalnym klientom, podając w opisie komentarza aby zwracali uwagę na to, czy zależy im na wysokiej jakości dźwięku.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Komentuj to, do czego sprzedawca się zobowiązał”  

 1. 1 mały

  Ciekawe, każdy pod wpływem emocji!!
  KUPIŁEM i dźwięk jest do BANI a jeszcze nie wystawił komentarza to na pewno nie będzie myślał rozsądnie.
  Ale każde uprzedzenie a nawet podpowiedzenie CO i jak z tym postąpić jest słuszne :)

 2. 2 jean_piere

  Cóż nie zawsze w życiu jest tak pięknie, wczoraj dostałem pierwszy w życiu negatyw, w zamian za neutrala, w którym napisałem iż zachwalana przez sprzedającego płyta jest kompletnie nie profesjonalna, podejrzewam że jak wystawiłbym pozytywa o takiej samej treści i tak otrzymałbym negatywa. Z tego wynika że nie warto zwracać uwagi przyszłym kupującym

 3. 3 Mirek Szmajda

  jean_piere napisz odpowiedź do otrzymanego komentarza. Możesz napisać dokładnie to samo, co napisałeś tutaj w tym komentarzu. Nie zmieni to Twojej statystyki komentarzy, jednak jeżeli ktoś wejdzie na listę Twoich komentarzy negatywnych, to będzie mógł poznać Twój stosunek do otrzymanego komentarza. Allegrowicze zdają sobie sprawę, że nie wszystkie komentarze negatywne są sprawiedliwe. Dlatego jesteś wiinny im swoje wyjaśnienie.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!