Blog ekspercki pomoże mi zatrzymać więcej klientów z AllegroJestem już niemal gotowy do przygotowania oferty na Allegro. Konto mam w pełni aktywne. Zebrałem kilka komentarzy.

Zanim jednak wystartuję, muszę zrobić coś, co pozwoli mi wejść w kontakt z tymi, którzy trafią na moje aukcje. Większość wchodzących na strony Twoich aukcji, szybko z niej wyjdzie. Jakaś niewielka część z nich doda Twoją aukcję do obserwujących. A zaledwie garstka z nich dokona od razu zakupu.

Dlatego aby jak najdłużej pozostać w kontakcie z osobami, które wejdą na moje aukcje, chcę zaoferować im dodatkowe powody do tego, aby zostali ze mną dłużej. Jedną z metod na to będzie mój ekspercki blog o tańcu.

W tym tygodniu uzupełniłem trochę wpisów na moim blogu. W tym celu skorzystałem z bardzo przydatnej funkcji na WordPress, możliwości publikowania z dowolną datą.

Napisałem kilka artykułów. Dodałem parę kategorii. Nawet co nie co zaprogramowałem na przyszłość do opublikowania.

Przyznam, że na początku miałem problemy z wymyśleniem o czym tu pisać. Zastanawiałem się w jaki sposób pisać o tańcu, tak aby to było interesujące. W pewnym momencie przypomniałem sobie, że w październiku ubiegłego roku filmowałem w Poznaniu turniej tańca. Pomyślałem, że to może być dobry pomysł, aby umieścić na blogu parę fragmentów.

Do przeglądania, zgrania i zmontowania filmów użyłem programu Windows Movie Maker. Jak na bezpłatne narzędzie, to ten program jest rewelacyjny. Za jego pomocą zmontowałem swój pierwszy taneczny film.

Moje internetowe strony o tańcu uzupełniłem jeszcze kilkoma innymi tanecznymi filmami, które znalazłem w serwisie YouTube. Stały się one dla mnie świetną inspiracją do napisania różnego rodzaju tekstów. W ten oto sposób rozbudowałem mój ekspercki blog.

Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie mechanizmów, które zachęcą czytelników, czyli potencjalnych klientów, do pozostawienia swoich adresów e-mail. Ale o tym napiszę już innym razem.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Rozbudowuję mój ekspercki blog”  

 1. 1 Kuapouchy

  Potrzeba podania maila przy komentowaniu tego bloga to mechanizm zachęcający (cokolwiek zmuszający) czytelnikó do pozostawienia adresu e-mail.
  A w ogóle, po co te adresy są sprzedawcy potrzebne?

 2. 2 Mirek Szmajda

  Adresy e-mail są po to, aby wyeliminować spam. Jeżeli będziesz posługiwać się dalej tym samym adresem e-mail, z czasem Twoje komentarze będą pojawiać się od razu, bez potrzeby czekania na akceptację z mojej strony. Dodatkowo czasami odpowiadam na komentarze bezpośrednio, nie publikując odpowiedzi na blogu. Obiecuję, że w żaden inny sposób nie wykorzystam podanych w komentarzach e-maili.

 3. 3 Elemiach

  Zgodnie z Twoimi radami uzupełniam i rozwijam swój blog, niestety nadal przeważają obrazki, a te chyba nie są łapane przez wyszukiwarki, więc zastanawiam się czy nie jest potrzebne pozycjonowanie, aby w jakiś sposób zaistnieć. Niestety na tym się nie znam. No nic, nadal będę się uczyła i pracowała, zarówno nad swoimi „dziełami” jak i nad ich promowaniem. Na szczęście decoupage to tylko moje hobby i traktuje tą całą akcję jako naukę i praktykę.

 4. 4 Alan

  No dobrze, tylko dlaczego brak u Ciebie Mirku jakichkolwiek komentarzy od kupujacych? Notka z marca, a teraz jest listopad (zadnych zmian). Czyzbys nie sprzedal jeszcze niczego, a sluzyl rada „jak sprzedawac” ?

  Prosze o odpowiedz, bo bardzo chce Tobie wierzyc i Twoim lekcjom. Czytam Twoje blogi, dziekuje za rady – dowodzi to, ze Twoje blogi eksperckie dzialaja!

 5. 5 Mirek Szmajda

  Otrzymywałem tak dużo próśb o pomoc w założeniu bloga, że zmuszony byłem zawiesić rozwój sprzedaży na Allegro związanej z tańcem. Przez ostatnie miesiące zająłem się szkoleniami „Blog Dla Eksperta”.

  Teraz wracam do „Zacznij od Allegro”. Zmieniam jednak formułę. Otwieram akcję również na innych sprzedawców, którzy są gotowi dzielić się swoimi doświadczeniami ze sprzedaży na Allegro.

  Na początek zapraszam do wysłuchania rozmowy z Martą Chłodnicką.

  Co do mojego biznesu na Allegro, to też szykuję duże zmiany. Będę o tym pisał na tych stronach.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!