Ty wybierz swoją pasjęJak już się pewno domyślasz, jedną z moich pasji jest sprzedaż internetowa. Pasjonuje mnie obserwacją i uczestniczenie w całym procesie sprzedaży w Internecie. Fascynuje mnie usprawnianie i systematyzacja pracy sprzedawcy internetowego.

Jednak na potrzeby tej akcji, aby było ciekawiej, zdecydowałem się na wybranie innej mojej pasji.

Tańczę sambę na jednym z turniejówOd wielu lat trenuję taniec towarzyski. Startowałem w kilkudziesięciu sportowych turniejach tańca. Prowadziłem strony internetowe o tańcu towarzyskim i dyskotekowym. Znam się na różnych formach tańca. W klubie tańca poznałem moją żonę. Razem pomagaliśmy czasami przy prowadzeniu kursów tańca. Od czasu studiów taniec przewija się przez moje życie. Tak, taniec jest moją pasją!

Dlaczego wybrałem moją pasję do tańca jako główny obiekt działalności na Allegro?

Aby mi się chciało

Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi przeciwnościami, z którymi z pewnością będę się co jakiś czas zmagał. Nie mam tu szefa, który by mnie poganiał. Gdyby przez dłuższy czas coś szło nie tak, to robiąc rzeczy, które nie sprawiają mi satysfakcji mógłbym szybko tym się znudzić.

Główną motywacją do prowadzenia biznesu są pieniądze. Jednak z biznesie najczęściej jest tak, że efekty finansowe przychodzą ze sporym opóźnieniem w stosunku do pracy, która została włożona. Często są też wahania w obrotach i może być tak, że nie zawsze będę tyle samo zarabiał.

Jeżeli będę robił tylko to, co daje pieniądze, ale nie będzie mnie to interesować, to jak tylko tych pieniędzy zacznie brakować, istnieje ryzyko, że nie będzie mi się chciało zajmować takim biznesem.

Z pewnością znasz ludzi, którzy stale mają nowe pomysły na zarabianie pieniędzy. Biorą się za coś, co wygląda na fantastyczną okazję. Widzą, że inni coś sprzedają, więc też to samo zaczynają sprzedawać. Później okazuje się, że pojawiają się pewne trudności. Pieniędzy z tego nie ma od razu takich jakich oczekiwali. Zniechęcają się i rezygnują.

Prowadzenie własnej firmy nie jest łatwą sprawą. Trzeba stale pokonywać wiele trudności. Kiedy będę robił to co mnie pasjonuje, to będę to robił z przyjemności.

Chciałbym ten biznes robić z satysfakcją podobną do przyjemności jakie czerpię z treningów, udziału w turniejach, rozmów o tańcu z przyjaciółmi, czy też po prostu oglądania tańca. Jeżeli interesuje mnie akurat ta dziedzina, to zawsze znajdę wiele powodów aby się zajmować tym biznesem. Przyjemność gwarantowana.

Abym wiedział więcej

Mam już jakąś wiedzę na temat tańca. A nawet gdyby była ona niewielka, to przecież przyjemnością jest uczenie się rzeczy, które Cię pasjonują. Często nawet nie wiesz, że się uczysz. Po prostu traktujesz to jako przyjemne spędzanie czasu. Z chęcią chcę pogłębiać wiedzę w dziedzinie, która mnie pasjonuje. Dzięki temu będę wiedział więcej niż niż moi klienci. Wystarczający powód aby uznali mnie za eksperta.

Abym miał więcej możliwości

Dobrze znam środowisko moich zainteresowań. Znam ludzi, którzy zajmują się tańcem zawodowo. Znam tancerzy turniejowych, zarówno tych bardziej doświadczonych ode mnie jak i tych mniej. Wiem kto jest od czego ekspertem w moim mieście, w Polsce, a nawet za granicą. W razie czego, kiedy będę chciał coś wiedzieć, wiem kogo zapytać.

Przez jakiś czas byłem  szefem komisji rewizyjnej w zarządzie okręgowym Polskiego Towarzystwa Tanecznego. Ludzie mnie już znają. W tej branży nie jestem człowiekiem z nikąd.

Aby mi było łatwiej

Jestem już trochę zorientowany w dziedzinie, którą będę się zajmował. Z grubsza orientuję się jakie mogą być potrzeby osób, które mają styczność z tańcem. Łatwo mi będzie identyfikować się z moimi klientami.

Stosunkowo szybko będę mógł stać się na Allegro ekspertem. Dzięki temu nie będę jednym z tych, których biznes polega głównie na tym, że kupują taniej i sprzedają drożej. Pasjonując się tańcem i oferując jakieś produkty i usługi osobom podzielającym moje zainteresowanie, łatwo mi będzie się z nimi komunikować. Znam odpowiednią terminologię. Mam doświadczenie. Szybko będę mógł stać się doradcą dla moich klientów.

Nie będzie łatwo ze mną konkurować. Tylko ktoś, kto ma podobną wiedzę o tańcu jak ja i umiejętności sprzedaży na Allegro będzie mógł mi zagrozić. Dlatego często im bardziej oryginalną masz pasję, tym większe masz szanse na sukces. Później będziemy wybierać jeszcze grupę docelową i niszę. Dzięki temu również w popularnych branżach będziesz mógł (bądź mogła) szybko wybić się i zostawić konkurencję w tyle.

Taniec jest moją pasją. Dotąd był tylko moim hobby. Teraz czas, aby zrobić z tego biznes. Biznes, który zacznę od Allegro…

A co jest Twoją pasją?

Co jest Twoją pasją?

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Wybieram co naprawdę mnie pasjonuje”  

 1. 1 Kolagen

  Panie ekspercie od allegro, dlaczego nie chcesz podac swojego loginu na allegro?

 2. 2 henrykkruk

  Witam,
  Już zacząłem od Allegro, są to początki niezdarne ,ale powoli poz naje sztuke poruszania się po tym portalu . Wierze ze przy Twojej pomocy opanuje tą sztuke .Pozdrawiam Henryk Białystok nick henrykkruk

 3. 3 hela

  Moją pasją jest robienie zakupów na Allegro :)
  Większość rzeczy kupuję przez internet. Nie przepadam za chodzeniem po sklepach, szkoda czasu. Od dawna marzę o własnym pomyśle na sprzedaż na tym portalu. Kiedyś sprzedałam parę drobiazgów, spodobało mi się to.

  Ja też pasjonuję się tańcem. Od 10 lat występuję na scenie w zespole amatorskim. Tańczę prawie wszystko: od poloneza po salsę.
  Uwielbiam też języki obce, kilka z nich zaczęłam się uczyć. Mam zamiar rozwijać ich znajomość po obronie pracy magisterskiej :)
  Interesuję się też magią w szerokim tego słowa znaczeniu. Szczególnie przemawiają do mnie runy. Sama kiedyś zrobiłam komplet run z drewna brzozy.
  Mam jeszcze kilka pasji. Tak na prawdę trudno powiedzieć w czym mogłabym zabłysnąć.

 4. 4 Mirek Szmajda

  „Kolagen”, w tej akcji jeszcze nie czas zakładać loginu na Allegro. Większość sprzedawców zakłada konto wpisując jako nazwę jakiś pseudonim, który nic później klientom nie mówi. Robią tak dlatego, że najczęściej zaczynają od zakupów.

  Jeżeli już ktoś chce zacząć od zakupów, to proponuję założyć osobne konto do zakupów, a osobne do sprzedaży. Chodzi o to, aby w sprzedaży kreować później swoją markę. A jaką mam markę kreować jeżeli najpierw nie zdecyduję, czym najbardziej bym chciał się zajmować i co w związku z tym będę sprzedawał?

  W biznesie powinniśmy przedstawiać się przede wszystkim imieniem i nazwiskiem (powinno dotyczyć to również komentowania na biznesowych blogach;). Jak ktoś chce, to znajdzie w ten sposób moje dotychczasowe konta na Allegro. Nie traktuję ich jednak jako wzorcowe. Nie na wszystkich prowadzę w ogóle teraz sprzedaż. Jest to przede wszystkim moje Case Study.

  Jak już założę konto na Allegro w ramach tej akcji, to oczywiście będziecie mogli je na bieżąco obserwować. Moim celem będzie osiągnięcie statusu Super Sprzedawcy. Raz już to zrobiłem. Teraz ponownie wykorzystam te same metody co wtedy zadziałały, tylko w bardziej systematyczny sposób. Wykorzystam też wiedzę, którą nabyłem obserwując innych sprzedawców.

  Dlatego właśnie zachęcam wszystkich do tego, aby też przyłączyli się do akcji i równolegle przygotowywali się do swojej sprzedaży. Szczególnie tych co jeszcze nie sprzedają na Allegro. Mam bowiem nadzieję, że podzielicie się swoimi doświadczeniami. Z pewnością ja też od Was będę mógł się dużo nauczyć.

 5. 5 Darek - bat79

  Witam serdecznie
  Śledzę to co się tutaj Panie Mirku dzieje i oczywiście jestem ciekaw rozwoju tego szkolenia(zapewne nie ja sam).
  Wiem, że powinienem postępować pokolei aby wszystko było OK ale ja troszeczke wcześniej zacząłem handlować (troszeczke wczesniej tzn. zanim dowiedziałem się o tym co pan robi i o tym szkoleniu). Nie ukrywam, że może założe kolejne konto które będzie kreowało mój nowy wizerunek ale nad tym sie jeszcze zastanowię.
  Sam zauważyłem coś co Pan napisał tutaj w odpowiedzi tzn. kiedyś założyłem konto na Allegro z wymyślonym nickiem a to po to aby – KUPOWAĆ. No właśnie KUPOWAĆ, a co za tym idzie ten login i konto nie kreuje mojego przyszłego wizerunku i marki.
  Handluje akustyką, zarówno tą estradową jak i przemysłową. Zajmuje się tym na co dzień i twierdzę, że znam się na tym (choc moge sie mylić, lecz dotychczas klienci byli bardzo zadowoleni z świadczenia moich usług).
  Mam zamiar nadal robic to co robię tylko musze się zastanowić czy aby kreować swoja markę to czy załozyć nowy login i zaczynać od „zera” – tego się troszkę boję gdyż teraz już poniekąd ludzie mnie znają i polecaja innym. Nie mam niesamowitych ilości sprzedaży ale za to wielka satysfakcję z tego co robię.
  Robię to małymi kroczkami czyli powolutku i do wszystkiego sam dochodzę i sam robię (mam na myśli opracowania aukcji robienia stron itd…). Zacząłem w zeszłym roku i w tym roku chcę to mocno rozkręcić – czy się uda ?! Hmmm mam nadzieję, że tak !
  Trzymam za siebie i za wszystkich tutaj próbujących kciuki. Ja aktualnie mam juz założoną swoją stronkę, którą powolutku rozbudowuję ale wszystko z czasem „nie od razu Rzym zbudowali”.

  Coś więcej napisze innym razem gdyż nie będe tutaj elaboratu pisał aby Was zanudzać ;) !

  Pozdrawiam
  Darek

 6. 6 Mirek Szmajda

  Darku, idziesz bardzo dobrą drogą.

  Nie wszystko musisz idealnie robić jak ja. Ja też rozpocząłem przygodę z Allegro od nazwy konta, o którym nie myślałem, że będę rozwijał jako markę. Spokojnie można w ten sposób też rozkręcić sprzedaż.

  Nie ma jednak przeciwwskazań aby założyć nowe konto. Aby przyzwyczaić klientów do nowej marki najlepiej zacząć wystawiać oferty zarówno na jednym, jak i drugim koncie. Koniecznie też poinformuj swoich dotychczasowych klientów, że masz również nowe konto. Taką informację umieść także na stronie „O mnie” i opisach aukcji.

  Z czasem będziesz mógł przestać sprzedawać na starym koncie i będziesz go używał głównie do zakupów.

 7. 7 Barbara

  Zajmuję sie od roku suplementem ,który przywraca w organiźmie równowagę.Mam już drobne sukcesy .Bardzo mnie to pasjonuje. Miło jest widzieć zadowolonych ludzi ,którzy skorzystali i sa zdrowsi.Zastanawiam sie jak wiedzę może i sam produkt rozpowszechnić przez Allegro i wyrobic sobie markę osoby będacej ekspertem , jeszcze na ten czas nie wiem jak to powinno wyglądać na Allegro
  Cały czs się uczę ,dużo czytam ,jezdze na szkolenia w tym kierunku.
  Pozdrawiam
  Barbara

 8. 8 Mirek Szmajda

  Gratuluję Barbaro dołączenia do grona tych, którzy robią to co lubią.

  Jeśli chodzi o Allegro, to wiele zależy od tego jaką masz tam konkurencję. Najpierw to powinnaś zbadać. Później wybierz niszę (czyli grupę docelową) która nie jest jeszcze zdominowana przez konkurencję.

 1. 1 Nie zastanawiam się nad tym co będę sprzedawać - Zacznij od Allegro
 2. 2 Wybieram moją grupę docelową - Zacznij od Allegro

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Ktoś: Na allegro jestem od kilku lat, w tym roku zaczynam się poważnie przełamywać aby z tym skończyć. Ceny jakie teraz płaci się za sprzedaż to kosmos. Nie to... Czytaj dalej
 • Mirek Szmajda: W zasadzie jeśli sprzedajemy z konta firmowego, to oznacza, że robimy to w ramach działalności gospodarczej. Do wystawiania faktur nie trzeba mieć... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!