Będę sprzedawał na Allegro buty szyte na miarę. Czyli produktem będzie usługa. Rozmiar obuwia będzie zależał od przesłanego przez klienta obrysu stopy. Klient będzie mógł wybrać jeden z dwóch rodzajów skóry, z której buty będą zrobione.

Zadaję sobie pytanie: czy mogę wystawić taką ofertę na jednej aukcji wieloprzedmiotowej? Wystawianie na takiej jednej aukcji wielu produktów daje mi możliwość uzyskania mniejszych kosztów promocji, niż gdybym każdą możliwą parę butów promował na oddzielnej aukcji.

Należy jednak pamiętać, że Allegro narzuca pewne ograniczenia. Zgodnie z regulaminem „niedopuszczalne jest pozostawianie Kupującemu wyboru co do jednej bądź kilku istotnych cech Towaru, takich jak rozmiar czy model”.

W moim przypadku rozmiar butów będzie zależał od tego jaki obrys stopy klient przyśle i niemożliwe jest nawet określenie liczby różnych możliwych rozmiarów. Czyli trudno w tej sytuacji wystawić osobną aukcje do każdego rozmiaru. Mimo tego, nie mogę wystawić butów na jednej aukcji. Taka aukcja będzie przez Allegro usunięta.

Mogę natomiast wystawić aukcję, której przedmiotem będzie szycie obuwia na miarę. Warunkiem koniecznym musi być jednak to, że będą to buty posiadające jedną cenę i wykonane będą z tego samego materiału.

Na jednej aukcji Allegro nie jest dozwolone uzależnianie ceny od rozmiaru obuwia. Przedmioty wykonane z różniących się materiałów, muszą być wystawione na oddzielnych aukcjach. Dotyczy to także obuwia różniącego się fasonem.

Ostatecznie wystawię więc kilka aukcji wieloprzedmiotowych. Na każdej aukcji zaoferuję szycie obuwia tanecznego na miarę w konkretnym fasonie. W ramach jednej aukcji klient będzie mógł wybrać kolor materiału. Wystawię tyle aukcji, ile zaoferuję różnych fasonów obuwia.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Wystawię aukcję wieloprzedmiotową”  

 1. 1 Marian

  Przez kilka miesięcy wystawiałem aukcję Portret na zleceniejako aukcję jednoprzedmiotową, z opcją kup teraz, z kosztami przesyłki przerzuconymi na sprzedającego. Warunkiem było przesłanie przez klienta fotografii, według której wykonam płaskorzeźbę w drewnie lipowym. Do aukcji dołaczyłem kilka fotografii portretów wcześniej przeze mnie wykonanych. Zawsze kilka osób obserwowało aukcję, a ja tylko płaciłem za wystawienie. Niestety nikt nie złożył oferty, więc przestałem wystawiać.

 2. 2 Wojtek Kijowski

  Pytanie do Mariana – dlaczego nikt nie kupił? Nie ma zapotrzebowania na tego typu usługę, czy nie potrafiłeś jej rozreklamować? Czy były inne aukcje z tego typu usługą i czy ludzie kupowali na tamtych aukcjach? Możesz podać link do takiej zakończonej aukcji?

 3. 3 Marian

  dlaczego nikt nie kupił? – nie wiem, być może dla ewentualnych chętnych wiązało się to z zbyt dużym ryzykiem. Wystawiałem też inne rzeźby, niektóre się sprzedały. Znalazłem tą drogą też klientów na rzeźby innego typu. Składali zamówienia i sprzedawałem już prywatnie. Jednym słowem wystawienie na allegro przypadkiem stało się formą reklamy.
  Nie ma zapotrzebowania na tego typu usługę, czy nie potrafiłeś jej rozreklamować?
  - jak wyżej, co do zapotrzebowania, czy chciałbyś mieć swój portret – płaskorzeźbę w desce lipowej? albo znasz kogoś, kto chciałby mieć?, albo chciałby komuś zrobić prezent, niespodziankę i zamówić u mnie portret dla tej osoby?
  Czy były inne aukcje z tego typu usługą i czy ludzie kupowali na tamtych aukcjach?
  Nigdzie w necie nie spotkałem się z tego typu usługą, ani na aukcjach allegro, ani na ebay zarówno polskim jak i niemieckim. Na ebay też oferowałem swoje usługi i też bez odzewu.
  Możesz podać link do takiej zakończonej aukcji?
  -Właśnie zalogowałem się na allegro, ale okazało się, że niesprzedane zniknęły. Widocznie po jakimś czasie nieaktywności są usuwane. Obecnie mam kilka innych prywatnych zamówień, więc od kilku tygodni nic nie wystawiam.
  Cenę usługi ustaliłem na 300 zł, wielkość portretu zbliżona do A4, czyli że rozmiary całej rzeźby są większe, grubość deski 6 cm. Portrety miały być wykonywane na podstawie wysłanej mailem, lub pocztą fotografii, termin realizacji do dwóch tygodni, koszt przesyłki na terenie kraju brałem na siebie.
  Moje wyroby można obejrzeć na stronie: dziadowski.digart.pl/digarty
  Spośród wystawianych tam prac wyświetliłem na allegro cztery portrety.
  Dopuszczam możliwość, że ewentualni klienci mogli obawiać się, że pokazane przeze mnie portrety nie będą wystarczająco podobne do oryginału, ale jeśli by ktoś był zainteresowany, można przecież było umówić się, że przed wysyłką, prześlę na maila fotografię rzeźby, by była możliwość dokonania jeszcze poprawek, lub wykonania pracy od nowa.

 4. 4 Mirek Szmajda

  Kluczem do udanej sprzedaży jest oferowanie tego co mamy do sprzedania dokładnie tym, którzy tego właśnie poszukują. Im lepiej potrafisz zawęzić swój marketing do tych, którzy już szukają, tym większa będzie sprzedaż. Im bardziej reklamujesz wszystkim, tym mniejsze masz efekty. Zacznij Marianie od określenia swojej grupy docelowych klientów.

 5. 5 Marian

  Zlecenie wykonania własnego portretu jest kaprysem chwili. Turysci przechadzający się po Krupówkach w Zakopanem, czy po deptaku w jakimś innym kurorcie nie robia tego w celu zamówienia sobie rysowanego portretu, lecz pod wpływem impulsu. Moje drewniane portrety mogą się udać, jeśli klient poszukuje na przykład prezentu, albo chce kupić coś do upiększenia mieszkania. Trafi na którąś z moich rzeźb, wyświetli wszystkie sprzedawane przeze mnie przedmioty i trafi na ofertę wykonania portretu.
  Moja aukcja nie mo że być wieloprzedmiotowa, bo sam termin wykonania jest długi. Wykonanie portretu w drewnie jest czasochłonne.
  Do tej pory nie nie otrzymałem jeszcze zlecenia poprzez allegro. Nr aukcji: 378250770

 6. 6 Mirek Szmajda

  Rozpoznanie potrzeby jest punktem wyjścia do skutecznej sprzedaży. Musisz też komunikować się tylko z określoną grupą, a nie ze wszystkimi. A pierwszym elementem, które przyciąga tych których szukasz jest tytuł aukcji. Jeżeli na przykład chcesz sprzedawać tym, którzy szukają pomysłu na prezent, to tytuł „Portret rzeźba, drewno lipowe” nic nie mówi o tym, że to co oferujesz jest rozwiązaniem ich problemu. Zamiast prezentować co sprzedajesz, pokaż korzyści jakie klient odniesie jeżeli zdecyduje się właśnie na prezent w postaci rzeźby.

 7. 7 Marian

  Pozmieniałem tytuły, ale cztery aukcje dobiegły końca. Spróbuję wystawić je jeszcze raz. Szczerze mówiąc jeśli o mnie chodzi, o wiele łatwiej jest rzeźbę zrobić niż sprzedać :)

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!