Twój biuletynZanim wydasz pieniądze na promocję na Allegro (czy jakąkolwiek inną formę reklamy) stwórz coś, co sprawi, że niektórzy z tych, którzy zapoznają się z Twoją ofertą, pozostawią Ci swój e-mail. Najprostszym sposobem na to jest zaoferowanie im czegoś w zamian.

W moim przypadku tym czymś będzie regularnie prowadzony Taneczny Biuletyn. W ten sposób nie tylko zdobędę kontakt z osobami, których interesuje taniec. Będę mógł też regularnie ten kontakt podtrzymywać.

Do prowadzenia biuletynu wykorzystam wielokrotny autoresponder. Za jego pomocą wysyłanie wiadomości do dziesiątek, setek, czy nawet tysięcy czytelników będzie jednakowo proste. Poza tym część wiadomości będzie wysyłana automatycznie. Również samo zapisywanie się, jak również wypisanie się, będzie odbywać się bez mojego udziału.

Najprostszym i najszybszym do wykorzystania polskim autoresponderem jest FreeBot. Poza tym jest darmowy. Na początek w zupełności wystarczy dla pierwszych abonentów mojego biuletynu. Kiedy już będę gotowy do regularnego wydawania biuletynu, dokupię bardziej rozbudowaną wersję tego autorespondera ImpleBot. Najważniejsze, że nic nie będę musiał zmieniać. Wprowadzone teraz ustawienia oraz lista zapisanych prenumeratorów pozostanie bez zmian.

Przygotowałem dla Ciebie film, na którym krok po kroku pokazuję w jaki sposób za darmo możesz założyć swój własny biuletyn.

Korzystając z generatora kodu stworzyłem stronę do zapisywania się na mój biuletyn. Link do strony umieściłem na moim tanecznym blogu.

Tak to już jest w procesie sprzedaży, że większość osób które zapoznają się z Twoją ofertą nie skorzystają z niej od razu. Większość ludzi nie chce się zbyt szybko rozstawać ze swoimi pieniędzmi. Dlatego postaraj się zdobywać zaufanie stopniowo, na przykład dostarczając co jakiś czas bezpłatnych informacji. A najłatwiej to robić wydając regularnie internetowy biuletyn.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Załóż własny biuletyn”  

 1. 1 Max

  Zapomniałeś Mirku dodać o możliwości zakupienia skryptu Autorespondera na własny serwer, aby mieć pełną kontrolę nad nim i nie płacić miesięcznych czy rocznych opłat. Z pewnością każdy łatwo znajdzie odpowiedni dla siebie skrypt na Allegro.

 2. 2 Mirek Szmajda

  Owszem, można postawić autoresponder na swoim serwerze. Wówczas jednak przejmujesz na siebie całą administrację oprogramowaniem. Rejestrując się na zewnętrznym oprogramowanieu uznałem, że wolę mieć ten problem z głowy i wykorzystać zaoszczędzony w ten sposób czas na marketing.

  Poza tym FreeBot ma niezwykle atrakcyjną funkcję: „co-reg”. Dzięki niej oferta zapisania się na mój biuletyn będzie się również automatycznie pojawiać osobom zapisującym się na inne listy zarejestrowane na FreeBot lub ImpleBot. W ten sposób na mój biuletyn zapisywać się będzie dwa razy więcej osób niż gdybym miał autoresponder na własnym serwerze. Sprawdziłem to już wcześniej na innych listach.

 3. 3 Zdrój

  Podobno funkcja co-reg jest przereklamowana. Jest skuteczna – owszem, ale osoby dzięki temu pozyskane nie są tak wartościowymi użytkownikami jak Ci pozyskani przez nas bezpośrednio. Chociaż sam nie wiem, jeszcze tego nie przetestowałem :)

 4. 4 Mirek Szmajda

  Zgadza się, osoby pozyskane z co-reg są już na innych listach. Dostają wiele innych emaili i stąd są mniej wartościowi. Skuteczność reakcji na emaile i sprzedaż wśród tych osób jest niższa niż w przypadku osób pozyskanych bezpośrednio ze swojej strony. Osobiście to sprawdziłem. Co-reg dobry jest na początek, bo można szybciej zbudować jakąś listę. Jednak na dłuższą metę jest to ryzykowne również z uwagi na ryzyko posiadania osób, które być może nie pasują do profilu Twojego klienta i psują Ci statystyki.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!