Jedną z podstawowych zasad sprzedaży na Allegro jest to, że towar który wystawiasz jest na pewno dostępny i gotowy do odbioru. Co jednak zrobić kiedy bierzesz wolne i nie będziesz nie tylko realizował wysyłek ale również nie będziesz odpowiadał na e-maile? Czy wyłączyć wszystkie aukcje?

Jeżeli w czasie urlopu nie będziesz wystawiał aukcji, to tak jakbyś nie istniał na Allegro. Na szczęście na Allegro można włączyć opcję informującą automatycznie o tym, że jesteś na urlopie.

Posłuchaj rozmowy na ten temat:

Opcję „urlop” włączasz w Menedżerze Sprzedaży.

Opcja Urlop w Menedżerze SprzedażyOpcja Urlop w Menedżerze Sprzedaży [kliknij aby powiększyć]

Każdy kto wchodzi na aukcję widzi, że realizacja zamówienia będzie dopiero po Twoim urlopie.

Urlop na aukcji Allegro

Nawet jeżeli ktoś nie kupi w tym czasie, to to taka aukcja jest dla Ciebie reklamą na przyszłość.

Warto też utworzyć automatyczną wiadomość o nieobecności, wysyłaną z serwera do osób, które napiszą do Ciebie w czasie urlopu. Zamiast opcji „urlop” możesz napisać informację o nieobecności na dole opisu aukcji. Korzystając z opcji „urlop” informacja pojawia się jednak od razu na początku aukcji.

Tytuł aukcji jest pierwszą rzeczą jaką widzi klient. Dlatego w czasie urlopu w tytule aukcji możesz podać, że udzielasz w tym czasie rabatu dla cierpliwych.  Zwiększy to liczbę zakupów w czasie kiedy Ty wypoczywasz. Rabat za zakup w czasie urlopu obliczaj od ceny wystawionej na Allegro. Wtedy widać o ile dokładnie obniżasz cenę. Rabat ten udzielaj tylko na czas faktycznej nieobecności, a nie na cały czas trwania aukcji.

Włączenie opcji „urlop” zabezpiecza Cię przed posądzeniem o zbyt długi czas realizacji zamówienia. Możesz zachęcić do zakupu w czasie urlopu dając rabat tym klientom, którzy zakupią w czasie kiedy Ty wypoczywasz.

Przy okazji, jeżeli dotąd nie korzystałeś z Menedżera sprzedaży, to włączając go na czas urlopu, po powrocie, będziesz miał okazję do przetestowania również innych udogodnień jakie oferuje.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

1 komentarz do “Opcja Urlop w Menedżerze Sprzedaży”  

  1. 1 Ewa

    Witam, sprzedawca u którego zakupiłam towar twierdzi, że był w tym czasie na urlopie. Jednak nie widziałam żadnych informacji odnośnie tego urlopu podczas zakupu. Nie wyglądało to tak jak Państwo prezentują. Czy jest możliwe sprawdzenie czy ten urlop faktycznie był podany do informacji?

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!