Od półtora roku prowadzę blog www.SprzedawcaInternetowy.pl. Pomagam między innymi wykorzystywać blogi w internetowym marketingu, w zarabianiu za pomocą wideo oraz w rozpoczynaniu sprzedaży od Allegro.

Pierwszym moim kontaktem z Allegro, było pozbywanie się z domu niepotrzebnych rzeczy. Dopiero po kilku latach spróbowałem sprzedawać na Allegro to, co od jakiegoś czasu sprzedawałem we własnej internetowej księgarnii. Zacząłem stałą sprzedaż na Allegro od wystawienia oferty wybranych książek.

Kliknij na obrazek poniżej i posłuchaj jak o tym rozmawiała ze mną Marta Chłodnicka.

Jeżeli zaczynasz na Allegro, to na początku sprawdzaj co sprzedaje się najlepiej na Allegro i w ten sposób znajdziesz asortyment, który najlepiej sprzedaje się na rynku użytkowników Allegro.pl. Bo na Allegro nie sprzedaje się wszystko jak leci. A najgorsze jest to, że bardzo często nie sprzedaje się to, co byś chciał najbardziej sprzedać.

Dlatego testuj. Sprawdzaj na pojedynczych produktach. W pewnym momencie wybierz najlepiej sprzedający się produkt i skup się przez jakiś czas tylko na nim. Tak jak słyszałeś w rozmowie, nawet na jednym produkcie możesz osiągnąć status SuperSprzedawcy.

Skup się na określonym odbiorcy, na wybranej jednej grupie docelowej. Pamiętaj:

1 produkt + 1 grupa docelowa =  PROSTY START DO SUKCESU

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Zacznij od sprawdzenia co sprzedaje się najlepiej na Allegro”  

 1. 1 Jarek

  Witam,
  Przyznam, że dzięki temu nagraniu powróciły do mnie wspomnienia. Niegdyś byłem wręcz zmuszony do sprzedaży na Allego – jak ja to nazywałem – swego dzieciństwa. Była to kolejka PIKO produkcji niemieckiej (NRD)- prezent gwiazdkowy od moich rodziców.Sprzedawałem ją wagonik po wagoniku, lokomotywka po lokomotywce itd. ze łzami w oczach. Potem były jeszcze jakieś inne rzeczy, ale niekoniecznie niepotrzebne. Wtedy po prostu „wymogła” na mnie takie zachowanie sytuacja. Może znacząco nie naprawiło to sytuacji finansowej mojej rodziny, ale miało niemały wkład w realizacji Naszego (mojego i mojej małżonki) planu dotyczącego wyjścia z kłopotów finansowych.Ech…

 2. 2 roll up

  tak zaczynało wielu

 3. 3 marek

  a mi szlo dobrze 3 -4 miesiace a pozniej wielka klapa

 4. 4 Dawid

  @marek
  A co się stało? Skarbówka pewnie. :/

 5. 5 Jarek

  Nie zawsze skarbówka jest przyczyną kłopotów finansowych. Są też niestety inne losowe sytuacje, które potrafią człowieka wręcz zniewolić. Dobrze, że są tacy jak Mirek do którego przecież zawsze można się zwrócić o pomoc np. w zalegalizowaniu handlu na allegro.pl, bo przecież głównie o to chodzi. Także o odpowiedź, czym tak naprawdę handlować? Zresztą ten blog przedstawia swoją wartość i dobrze jest go czytać i przyswajać sobie wiedzę o handlu na allegro.pl. DZIĘKUJĘ Mirku
  Jarek C.

 6. 6 ahert

  Po prostu masło maślane .
  czy udzielił odpowiedzi na pytanie ”co sprzedaje się najlepiej na Allegro” ?
  nie!!!!!!!!!!!!

  Następny samozwańczy znawca .

 7. 7 Mirek Szmajda

  @ahert, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. To co sprzedaje się najlepiej, stale się zmienia. Dlatego podaję sposób w jaki to sprawdzić w danym momencie.

  Poza tym na pytanie „co sprzedaje się najlepiej na Allegro” będzie różna odpowiedź w zależności od kontekstu. Po co na przykład sprawdzać wszystko. Zawsze najpierw zaczynasz od branży, od tego co Ciebie pasjonuje, na czym znasz się najlepiej. Dopiero wtedy w ramach tego sprawdzasz co sprzedaje się najlepiej.

  Czasem zadając pytanie, bezpośrednia odpowiedź tylko błędnie Cię nakieruje, bo zaczniesz sprzedawać coś co może i najbardziej sprzedaje się na całym Allegro, zaczniesz to sprzedawać, może nawet i na tym zarabiać. Ale wcześniej czy później Ci to się znudzi.

  Jeśli chcesz być znudzonym sprzedawcą, nawet jeżeli zarabiałbyś w ten sposób, to na moich stronach nie masz czego szukać. Bo nigdy w ten sposób pomaganie innym ludziom nie będzie dla Ciebie priorytetem.

  Tylko kiedy masz do czegoś pasję i byłbyś gotów to robić, nawet gdyby za to Ci nie płacili, tylko wtedy tak naprawdę szczerze kierujesz się interesem również innych osób, a nie tylko swoim własnym. Tylko o takiej sprzedaży tu znajdziesz informacje.

 8. 8 Annajola

  Witam,
  Otwieram małe wydawnictwo i na razie mam do wydania różne książki, ale nie wiem, od czego zacząć. Która z nich najlepiej się sprzeda ? Bo wiadomo, że muszę liczyć na jakiś zysk, żeby mieć finanse na druk nastepnych.
  Te pozycje to:
  - „Byłam opiekunką w Niemczech”- pamiętnik opiekunki, która pracowała w kilku niemieckich rodzinach.
  - ” Niczego nie żałuję”- powieść o dziewczynie z polskiego miasteczka, która dorabiała w czasie studiów jako prostytutka w Niemczech.
  - ” Gdynia-moja miłość”- nostalgiczna opowieść o mieście dzieciństwa, którego już nie ma.
  - „Jak pisać wypracowania, rozprawki, prezentacje z j\ezyka polskiego.
  Przykłady tekstów, porady jak budować wypracowanie”- poradnik dla maturzystów i licealistów.
  Gdyby Pan był na mooim miejscu, to od czego by Pan zaczął ?
  Pozdrawiam
  Annajola

 9. 9 Mirek Szmajda

  Annajola – zacznij od badania rynku!

 10. 10 Aleksandra

  Mamy sklep stacjonarny-czy zakładając sklep internetowy na platformie Magento, można za pomocą integracji poprze wykupiony moduł sprzedawać produkty na allegro -czy musza to być te same produkty co w sklepie czy niekoniecznie? Czy lepiej założyć osobne konto na allegro i osobny sklep internetowy? Proszę o pomoc w ty temacie
  pozdrawiam, Ola

 11. 11 seniorek

  Błędne jest raczej przekonanie, że jeśli czegoś jest dużo na Allegro, to już na tym nie można zarobić. A więc jeśli dużo ludzi zarabia na sprzedaży ciuchów, to znaczy że tam jest kasa. Jeśli dobrze idą szczoteczki do zębów, to też warto się temu przyjrzeć. Nie zawsze taka malutka nisza ma szansę na wystrzał. Nisze muszą „załapać”, bo jak nie to zwykle idą do piachu, i trzeba próbować kolejnej.

 12. 12 Michał

  Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo kliknąć KUP TERAZ i dopiero potem zobaczyć, że dostawa np. do 40 dni… No i mnóstwo stron zachęca do takiego pośredniego sprzedawania (np. tu, w sumie może komuś się przyda to wrzucam: https://poradapodatkowa.pl/posrednictwo-w-zakupach-z-chin-a-podatki,933.phtml ) jak dla mnie połowa sukcesu to dobry opis na stronie :)

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!