Wspólnie z dr Maciejem Dutko przygotowaliśmy internetowy kurs „Słowa na wagę złota, czyli sprzedawaj opisem na Allegro”. Maciej prowadzi wykłady na Spotkaniu Grupy Allegro 2008. Ten kurs jest przygotowany na podstawie jednego z jego wykładów. Na jego wystąpienia zawsze przychodzą tłumy ludzi.

Byłem dziś na pierwszym dniu Spotkania. Ogromnie dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Najbardziej cenię sobie dzisiejsze warsztaty z tworzenia szablonów aukcji.

Allegro bardzo mocno się rozwija. Napisałem o tym więcej na blogu SprzedawcaInternetowy.pl. Drugiego dnia również ja będę miał dwa swoje wykłady oraz dyskusje.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Sprzedawaj opisem na Allegro”  

 1. 1 Henryk

  Witaj,
  Nie Latwo jest sprzedawać znaczki pocztowe i inne walory filatelistyczne skoro na całym świecie aż roi się od fachowców najwyższej klasy.Trudno jest z orientować się jakie jest zapotrzebowanie. Mamy tak różne pasje że trudno mi wysłać do Ciebie prośbe o pomoc -Jak wystawiać ,żeby sprzedać. Pozdrawiam Henryk

 2. 2 Mirek Szmajda

  Henryku, wybierz sobie jakąś niszę, jakąś grupę osób której masz szanse dobrze się przyjżeć i poznać ich potrzeby. Na przykład osoby zbierające znaczki na określone tematy albo jakiekolwiek inne zawężające kryterium. Musi to być grupa z którą możesz łatwo się kontaktować.

  Od tego zacznij. Zdefiniuj swoją grupę docelową, a dopiero później zabierz się za zastanawianie się nad tym „Jak wystawiać, żeby sprzedać.”

 3. 3 jarex-jd

  witam sprzedaje posciel oraz kołdry jak mam te przedmioty wypromować i zatytułować aukcje.

 4. 4 Mirek Szmajda

  Przede wszystkim używaj w tytule aukcji słów, które Twoim potencjalni klienci używają do wyszukiwania tego co sprzedajesz. Nie wpisuj jednak tylko słów kluczowych. Po pierwsze jest to zakazane na Allegro, a po drugie tytuł powinien też jednak coś mówić. Musi bowiem tez trafiać do osób, które wyszukują w odpowiednich kategoriach. Podkreśl jakąś istotną cechę, która wyróżnia Cię wśród konkurencji.

  Jeśli o promocję, to używaj płatnych wyróżnień. Musisz przetestować co będzie u Ciebie akurat najlepiej działało.

 5. 5 Marcin

  Sprzedaję biżuterię artystyczną i to jest dopiero walka z konkurencją – próbuję pisać różne opisy, ale jak na razie efekty są takie same jak przed wykupieniem kursu :(

 6. 6 Mirek Szmajda

  Marcinie, same opisy nie wystarczą. Wszystko zaczyna się od badania rynku. Czy na pewno na Twoje produkty jest zapotrzebowanie? Później nastawiasz się na odpowiednią grupę docelową. I tu jest pytanie: czy taka grupa jest na Allegro? Nie wszystko da się sprzedać na Allegro. Od tego trzeba zacząć.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!