Wspólnie z dr Maciejem Dutko przygotowaliśmy internetowy kurs „Słowa na wagę złota, czyli sprzedawaj opisem na Allegro”. Maciej prowadzi wykłady na Spotkaniu Grupy Allegro 2008. Ten kurs jest przygotowany na podstawie jednego z jego wykładów. Na jego wystąpienia zawsze przychodzą tłumy ludzi.

Byłem dziś na pierwszym dniu Spotkania. Ogromnie dużo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. Najbardziej cenię sobie dzisiejsze warsztaty z tworzenia szablonów aukcji.

Allegro bardzo mocno się rozwija. Napisałem o tym więcej na blogu SprzedawcaInternetowy.pl. Drugiego dnia również ja będę miał dwa swoje wykłady oraz dyskusje.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Sprzedawaj opisem na Allegro”  

 1. 1 Henryk

  Witaj,
  Nie Latwo jest sprzedawać znaczki pocztowe i inne walory filatelistyczne skoro na całym świecie aż roi się od fachowców najwyższej klasy.Trudno jest z orientować się jakie jest zapotrzebowanie. Mamy tak różne pasje że trudno mi wysłać do Ciebie prośbe o pomoc -Jak wystawiać ,żeby sprzedać. Pozdrawiam Henryk

 2. 2 Mirek Szmajda

  Henryku, wybierz sobie jakąś niszę, jakąś grupę osób której masz szanse dobrze się przyjżeć i poznać ich potrzeby. Na przykład osoby zbierające znaczki na określone tematy albo jakiekolwiek inne zawężające kryterium. Musi to być grupa z którą możesz łatwo się kontaktować.

  Od tego zacznij. Zdefiniuj swoją grupę docelową, a dopiero później zabierz się za zastanawianie się nad tym „Jak wystawiać, żeby sprzedać.”

 3. 3 jarex-jd

  witam sprzedaje posciel oraz kołdry jak mam te przedmioty wypromować i zatytułować aukcje.

 4. 4 Mirek Szmajda

  Przede wszystkim używaj w tytule aukcji słów, które Twoim potencjalni klienci używają do wyszukiwania tego co sprzedajesz. Nie wpisuj jednak tylko słów kluczowych. Po pierwsze jest to zakazane na Allegro, a po drugie tytuł powinien też jednak coś mówić. Musi bowiem tez trafiać do osób, które wyszukują w odpowiednich kategoriach. Podkreśl jakąś istotną cechę, która wyróżnia Cię wśród konkurencji.

  Jeśli o promocję, to używaj płatnych wyróżnień. Musisz przetestować co będzie u Ciebie akurat najlepiej działało.

 5. 5 Marcin

  Sprzedaję biżuterię artystyczną i to jest dopiero walka z konkurencją – próbuję pisać różne opisy, ale jak na razie efekty są takie same jak przed wykupieniem kursu :(

 6. 6 Mirek Szmajda

  Marcinie, same opisy nie wystarczą. Wszystko zaczyna się od badania rynku. Czy na pewno na Twoje produkty jest zapotrzebowanie? Później nastawiasz się na odpowiednią grupę docelową. I tu jest pytanie: czy taka grupa jest na Allegro? Nie wszystko da się sprzedać na Allegro. Od tego trzeba zacząć.

Odpowiedz



Zapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Ktoś: Na allegro jestem od kilku lat, w tym roku zaczynam się poważnie przełamywać aby z tym skończyć. Ceny jakie teraz płaci się za sprzedaż to kosmos. Nie to... Czytaj dalej
 • Mirek Szmajda: W zasadzie jeśli sprzedajemy z konta firmowego, to oznacza, że robimy to w ramach działalności gospodarczej. Do wystawiania faktur nie trzeba mieć... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!