Gdy masz już założone konto, a nie jest ono jeszcze aktywowane, możesz już kupować. Dla rozruchu i zdobycia pozytywnych komentarzy – zrealizuj minimum 5 transakcji, kupując  przedmioty, które Ci się przydadzą. Mogą być bardzo tanie! Mogą to być książki, kawa,  karma dla zwierzaka, coś przydatnego do kuchni lub na biurko – cokolwiek Ci przyjdzie do głowy.

Każdy przedmiot kup u innego sprzedawcy. Dzięki temu poznasz mechanizm działania Allegro, zobaczysz jak to wygląda od strony klienta, zobaczysz jak wyglądają aukcje, które przyciągnęły Twoją uwagę oraz co wpisywałeś w wyszukiwarce.

Zwracaj uwagę na komentarze Allegrowiczów, u których kupujesz. Przypatrz się w jakiego rodzaju aukcji bierzesz udział – czy będziesz licytował, czy kupował po stałej cenie („Kup teraz”).

To doświadczenie jest to niesamowicie ważne, gdyż w innym wypadku  będziesz jako sprzedawca działał zupełnie po omacku i możesz popełnić błędy, które będą kosztować Cię negatywnymi komentarzami.

Inną ważną kwestią jest to, że bez żadnych pozytywnych  komentarzy masz bardzo niewielką szansę na sprzedaż czegokolwiek. Do dzieła więc :)

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Zadanie obowiązkowe po założeniu nowego konta na Allegro”  

  1. 1 Paweł

    Albo po prostu kupować od kumpli i im sprzedawać coś… :)

  2. 2 Mirek Szmajda

    Paweł, kupowanie od kumpli może być czasem niebezpieczne. Znam osobę, która ma ogromną sprzedaż na Allegro, miała wtedy status Super Sprzedawcy na kilku kontach i pewnego dnia zablokowali jej wszystkie konta. Stało się z takiego powodu, że ktoś w jej biurze dokonał zakupu w jej firmie. Nie było to celowe, aby kogokolwiek oszukiwać. Wystarczyło, że Allegro odkryło numer IP, że jest taki sam, jak zwykle u obsługujących konto. W Allegro są bardzo wrażliwi na punkcie naciągania i można bardzo się na tym nieprzyjemnie przejechać.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!