Gdy masz już założone konto, a nie jest ono jeszcze aktywowane, możesz już kupować. Dla rozruchu i zdobycia pozytywnych komentarzy – zrealizuj minimum 5 transakcji, kupując  przedmioty, które Ci się przydadzą. Mogą być bardzo tanie! Mogą to być książki, kawa,  karma dla zwierzaka, coś przydatnego do kuchni lub na biurko – cokolwiek Ci przyjdzie do głowy.

Każdy przedmiot kup u innego sprzedawcy. Dzięki temu poznasz mechanizm działania Allegro, zobaczysz jak to wygląda od strony klienta, zobaczysz jak wyglądają aukcje, które przyciągnęły Twoją uwagę oraz co wpisywałeś w wyszukiwarce.

Zwracaj uwagę na komentarze Allegrowiczów, u których kupujesz. Przypatrz się w jakiego rodzaju aukcji bierzesz udział – czy będziesz licytował, czy kupował po stałej cenie („Kup teraz”).

To doświadczenie jest to niesamowicie ważne, gdyż w innym wypadku  będziesz jako sprzedawca działał zupełnie po omacku i możesz popełnić błędy, które będą kosztować Cię negatywnymi komentarzami.

Inną ważną kwestią jest to, że bez żadnych pozytywnych  komentarzy masz bardzo niewielką szansę na sprzedaż czegokolwiek. Do dzieła więc :)

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Zadanie obowiązkowe po założeniu nowego konta na Allegro”  

  1. 1 Paweł

    Albo po prostu kupować od kumpli i im sprzedawać coś… :)

  2. 2 Mirek Szmajda

    Paweł, kupowanie od kumpli może być czasem niebezpieczne. Znam osobę, która ma ogromną sprzedaż na Allegro, miała wtedy status Super Sprzedawcy na kilku kontach i pewnego dnia zablokowali jej wszystkie konta. Stało się z takiego powodu, że ktoś w jej biurze dokonał zakupu w jej firmie. Nie było to celowe, aby kogokolwiek oszukiwać. Wystarczyło, że Allegro odkryło numer IP, że jest taki sam, jak zwykle u obsługujących konto. W Allegro są bardzo wrażliwi na punkcie naciągania i można bardzo się na tym nieprzyjemnie przejechać.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • KOKO: NIE NAZEKAJCIE TYLKO PRZESTANCIE SPRZEDAWAC NA ALLEGRO. POZA TYM WSPOMINSNE EBSY, ZA WYSTAWIENIE PRZEDMIOTU W OPCJI LICYTACJI, NIE POBIERA NIC. DOPIERO JAK... Czytaj dalej
  • Edyta: Witam.prosze zeby mi ktos poradzil co mam zrobic niemoge sie zalogowac ani rajestrowac nawet kupic bo ciagle wyskakuje ze serwis przeciażony jest Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!