Platforma aukcyjna AllegroJak już wspominałem, pierwsze strony internetowe, z którymi miałem do czynienia, były swego rodzaju katalogami. Z czasem były one rozbudowywane o internetowe sklepy. Korzystałem z różnych rozwiązań. Były sklepy oparte na javascripcie, był bezpłatny oscommerce i były sklepy komercyjne, z coraz bardziej rozbudowaną funkcjonalnością.

Niezależnie od tego z jakiego rozwiązania do prowadzenia sklepu internetowego korzystałem, zawsze zmagałem się z problemem przyciągnięcia klientów do sklepu. Dziś, aby zagwarantować szybko duży ruch w sklepie internetowym, najczęściej trzeba dobrze wypozycjonować swoją stronę w internetowych wyszukiwarkach.

Korzystanie z usług pozycjonowania wiążę się ze stałymi kosztami, niezależnymi od wielkości uzyskanej sprzedaży. Dla firmy, która dopiero rozpoczyna biznes w Internecie, takie rozwiązanie może sprawić, że przedsięwzięcie przez długi czas będzie deficytowe.

Okazuje się, że dla początkującego sprzedawcy internetowego alternatywą dla reklamy przez pozycjonowanie jest… rozpoczęcie sprzedaży od Allegro.

Korzyści ze sprzedaży na Allegro

 1. Nie musisz inwestować w oprogramowanie sklepu, Allegro dostarcza gotową platformę. Płacisz dopiero wtedy kiedy wystawiasz przedmioty do sprzedaży i faktycznie sprzedajesz.
 2. W bardzo krótkim czasie możesz dotrzeć ze swoją ofertą do ogromnej liczby internautów.
 3. Możesz stopniowo inwestować w reklamę.
 4. Dzięki systemom komentarzy szybko możesz dobyć zaufanie potencjalnych klientów.
 5. Możesz zacząć biznes nawet z jednym produktem. Możesz nawet osiągnąć status Super Sprzedawcy sprzedając tylko ten jeden produkt!
 6. Masz czas na stworzenie sklepu internetowego we własnej domenie, którą łatwo później rozreklamujesz klientom z Allegro.
 7. Bez wielkich kosztów możesz łatwo sprawdzić, czy na to co chcesz sprzedawać jest popyt.

Po za tym Allegro bardzo dużo inwestuje w pomoc osobom sprzedającym na Allegro. W serwisie Allegro na każdym kroku znajdziesz linki do plików pomocy, możesz skorzystać ze specjalnego forum (tzw. Café Allegro!). Raz w roku organizowane jest też specjalne spotkanie dla allegrowiczów, podczas którego zorganizowana jest ogromna liczba szkoleń pomocnych w rozwoju sprzedaży internetowej.

Tu jestem na Spotkaniu Allegro 2007
Kliknij na obrazek, aby powiększyć.

Allegro stale też rozwija swój serwis aukcyjny. Nie tylko dodaje nowe funkcje, ale również usprawnia pracę sprzedawcom.

Allegro jednak nie sprzedaje na Allegro. Wielu pracowników Allegro sprzedaje co prawda, jednak ich podstawowa praca nie polega na wykorzystywaniu platformy aukcyjnej do rozwoju ich własnych biznesów.

W akcji „Zacznij od Allegro” zastosuję specjalne biznesowe strategie, które pozwolą bez obawy o konkurencję rozwinąć dochodowy internetowy biznes. Nauczysz się sprzedaży internetowej, która będzie doskonałą bazą do dalszego rozwoju Twojej firmy.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Dlaczego masz zacząć od Allegro?”  

 1. 1 Szymek

  Witam,

  Z niecierpliwością czekam na pierwsze relacje i bardziej szczegółowe informacje dotyczące tego biznesowego reality show ;) Zapowiada się całkiem ciekawie, mam nadzieję, że dzięki temu programowi podniosę w jakimś stopniu sprzedaż swojego produktu na Allegro i rozwinę swoją wiedzę na temat sprzedaży internetowej.

  Na koniec chciałbym dodać, że jestem dumny, że ktoś się podjął takiego czegoś. Tak czy owak, to duże wyzwanie i mam nadzieję, że wszystko wypali i będzie tak, jak sobie Pan to zaplanował :)

  Pozdrawiam i życzę powodzenia,
  Szymek Nowak.

 2. 2 henrykkruk

  Witam ,
  Wydawało mi się ze odpowiedziałem. Mam zacząć od Allegro ,ponieważ jest to bardzo pasjonujące zajęcie. Mozna sobie uporządkować zagracone mieszkanie sprzedająć niepotrzebne przedmioty,i mieć pare groszy za to co inni mi mówią, : Połowe tego co ci zajmuje miejsce w domu to się nadaje na śmietnik. Zaczynam od Allegro.Pozdrawiam Henryk Kruk Biełystok

 3. 3 Mirek Szmajda

  Dziękuję wsparcie. Jak w każdym biznesie tak i tutaj potrzeba będzie trochę cierpliwości. Zanim rozpocznę sprzedaż na Allegro muszę się najpierw do tego dobrze przygotować, aby nie podjąć na początku zbyt pochopnych decyzji.

  Nie musicie wszyscy mieć chęci budowania od Allegro od razu dużego biznesu. Jednak ja mam na celu stworzenie fundamentów pod biznes na lata. Allegro ma być dźwignią, która pomoże mi szybciej wystartować.

  Z pewnością, jeżeli tylko chcesz pozbyć się z domu paru niepotrzebnych rzeczy, to też znajdziesz tutaj parę przydatnych wskazówek. To też może być dobry początek. Szczególnie wtedy kiedy nie masz jeszcze zarejestrowanej działalności gospodarczej.

  Jednak gorąco Cię zachęcam do tego, aby od początku rozważyć dostarczania klientom poprzez Allegro rozwiązań dla ich problemów. Bo z tego właśnie rodzi się biznes.

 4. 4 Hania

  Allegro to dobry pomysł dla sklepów, prywatni uzytkownicy maja juz gorzej, własnie ze względu na dużą liczbę sklepów, przez ofertę których trudno jest sie przebić. Zupełnie inaczej jest w serwisach dedykowanych tylko prywatnym osobom, tam łatwiej jest zdobyć odbiorcę, mam na myśli tu chociażby Sprzedajemy pl, gdzie brak opłat i prostota jest idealna dla kogoś kto zaczyna sprzedaż w sieci.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!