Na Allegro nie zamierzam po prostu sprzedawać. Poprzez ten serwis zamierzam dotrzeć do osób, które mają jakieś problemy, które ja jestem z stanie rozwiązywać. Dlatego w tym tygodniu zastanawiam się nad tym, jakie problemy mógłbym rozwiązywać.

Zastanawiam się nad tym jakie rozwiązania mógłbym dostarczać moim potencjalnym klientom. Tymi rozwiązaniami mogą być oczywiście jakieś produkty, które mógłbym wystawić na Allegro.

Jeżeli masz już pasję, na której chcesz oprzeć swój biznes na Allegro, zachęcam Cię do wykonania poniższego ćwiczenia razem ze mną. Załóż sobie specjalny zeszyt, w którym będziesz planował swoje przedsięwzięcie na Allegro. Ja wybrałem tzw. koło-zeszyt A4 z dziurkowanymi kartkami. Dzięki temu później będę mógł łatwo wyrywać i wkładać te notatki do segregatora.

Bardzo ważne, abyś w tym ćwiczeniu nie skupiać się teraz na produktach, tylko na rozwiązaniach, które możesz oferować. Oczywiście czasem produkty podpowiedzą Ci jakie rozwiązania możesz zaproponować klientom. Ważne, aby nie myśleć: „Ja chcę to sprzedać”. Budując biznes sprzedaży myśl o tym, jakie dostarczasz rozwiązania, jakie problemy klientów chcesz rozwiązywać i w jaki sposób zamierzasz to robić.

Pasją, wokół której zamierzam rozwijać moją działalność na Allegro jest taniec. Biorę więc mój zeszyt i zaczynam notować, co mógłbym dostarczać klientom:

 • Koło-zeszytwiedzę o tym jak tańczyć,
 • wiedzę o tym jak zdobyć sportową klasę B w tańcach latynoamerykańskich (bo sam już to osiągnąłem),
 • wiedzę na temat strojów do tańca towarzyskiego,
 • wiedzę o organizacji turniejów tańca (bo pomagałem przy organizacji tego typu imprez),
 • stroje do tańca,
 • muzykę do tańca,
 • książki i czasopisma o tańcu,

Stop! Na razie wystarczy!

Chyba zapomniałem o czymś… Zapomniałem czyje problemy tak naprawdę chcę rozwiązywać. Powinienem bowiem też pomyśleć o tym DO KOGO chcę kierować moją ofertę, jakich osób problemy chcę rozwiązywać.

Dlatego na razie przerywam to ćwiczenie i zastanowię się teraz nad moją grupą docelową. Ale o tym w następnej relacji.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Nie będę sprzedawał na Allegro”  

 1. 1 Rolins

  Witaj Mirku

  Zastanawiam sie czy dasz ten komentarz na swoj blog. Po prostu to tzw. blad, czy tez jak mowia mlodzi ludzie gong.

  jak mozna tak perfidnie kierowac ludzi, ktorzy Ci zaufali w ramiona Wandy Loskot. Jak juz Mirku bierzesz moj adres e-mail, prosze zrob wszystko zebym sprzedawal wiecej. Z przyjemnoscia skorzystam z informacji Wandy, ale prosze nic na sile. Wiadomo, ze macie z Wanda uklad ty kierujesz klientow, ona kieruje Tobie. Mireczku wiecej subtelnosci, na tej liscie nie ma naiwnych ludzi z kosmosu, tylko stare lisy manipulacji.

  Miroslaw Skwarek
  Pozdrawiam
  P.S Tworzysz PR jestem silny, potem mowisz jestem silny, ale Wanda Loskot jest ze Stanow i wie wiecej…
  Mirku, jestes tak samo dobry jak Wanda, wiecej wiary w siebie

 2. 2 Ilona

  Też wolę Mirku Ciebie od Wandy…
  Pozdrawiam serdecznie:)
  Ilona

  Ps. Proszę, pisz częściej w swomi blogu

 3. 3 henrykkruk

  Witaj Mirku,
  Dziękuje że podejmujesz się tak ważnej dla mnie sprawy.Załatw w Allegro dla sprzedających walory filatelrstyczne takie jak 1,Znaczki.i tu Oni to dobrze robią. ale w przypadku na, KART MAXIMUM trudno znaleść początkującwemu alergowiczowi gdzie to umieścić żeby chętny kupienia łatwo znalazł.Odłączyć całostki od całości. Najlepiej by było żeby taki początkowy sprZedający Ladowej to i owo a automaty same ustalały i lokowały w odpowiednich miejscach gdzie to powinno być umieszczone.Pozdrawiam Henryk

 4. 4 Mirek Szmajda

  Dziękuje Wam za uznanie. Dopiero rozkręcam się z tą akcją. Więcej takich zachęt, a faktycznie zacznę częściej publikować :)

  A z Wandą to nie jest żaden układ. Po prostu faktycznie bardzo dużo nauczyłem się od niej. Metody, którymi posługuję się rozwijając biznes na Allegro, w dużej mierze opierają się na zasadach jakich uczy Wanda. Siłą rzeczy, co jakiś czas będę polecał, to co u niej wydaje mi się ciekawe (a co ja mogę na to, że większość rzeczy wydaje mi się ciekawa :)

  Was też zachęcam abyście w swoim biznesie polecali innych, których uważacie za wartościowych. Inne strony też będę polecał. Tworzę właśnie listę partnerów, którzy chcą wspierać moją akcję.

 5. 5 SprzedawcaNaAllegro

  To, co mówi Rolins: Przykre, ale prawdziwe. Powielasz techniki Wanady i juz nie posuwasz do przodu. A w rzeczywistości jej techniki są cienkie. Sytuacja zaczyna przypominać grupę kolesi, co nakręcili „The Secret” . Na koniec okazało się, że niektórzy to zwykli naciągacze i defradatorzy … Mirku, Twoja inicjatywa dobrze się zapowiadała, ale na tę chwilę to blablanie o blablaniu. Coś jak w stylu „zarabiaj na wiedzy” … Pokaż wreszcie, co potrafisz. Albo zamknij ten kiosek …

 6. 6 Mirek Szmajda

  Widać wszystkich nie zadowolę. To, w jaki sposób buduję moje przedsięwzięcie na Allegro nie musi każdemu odpowiadać. Ale jeżeli masz jakieś sugestie, co powinienem kolejnego zrobić, to proszę napisz.

  Niektóre rzeczy robię na podstawie moich dotychczasowych doświadczeń, a niektóre dopiero po raz pierwszy. Często bazuję na wiedzy i doświadczeniu innych. Jeżeli chcesz, tak jak ja i inni, dzielić się swoimi doświadczeniami, nawet tymi złymi, to będę Ci za to bardzo wdzięczny.

  Są różne sposoby na rozwijanie firmy. Nie wszystkie mi odpowiadają. Nawet jeżeli są skuteczne. Dlatego pamiętaj, równiez Tobie nie musi odpowiadać to co robię i tu opisuję.

  Jeżeli masz po prostu wątpliwości co do mojego podejścia, to być może musisz wrócić tutaj dopiero za jakiś czas. Będziesz mógł ocenić jakie osiągam wyniki i zdecydujesz czy chcesz działać tak jak ja, czy też poszukasz innych, lepszych dla Ciebie sposobów.

 1. 1 Sprzedawaj wiedzę na Allegro - Zacznij od Allegro

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!