Czas zaistnieć w sieci z nowym przedsięwzięciem. Najlepiej zrobić to za pomocą bloga. W tym celu skorzystałem z serwisu WordPress.com, gdzie można szybko i bezpłatnie stworzyć swój pierwszy blog.

Ta moja pierwsza strona internetowa związana ze sprzedażą na Allegro powstała w niecałe 3 minuty! Wszystko możesz zobaczyć na filmie.

Kliknij na obrazek (jeżeli nie uruchomi się od razu, to kliknij ponownie).

Założyłem ten blog po to, aby zacząć tworzyć treści, które będę kierował do wybranej przeze mnie grupy docelowej. W przypadku sprzedaży na Allegro będę używał bloga do podkreślania mojej pozycji eksperta w dziedzinie w której będę się specjalizował.

Jeżeli prowadzisz biznes w Internecie, masz sklep internetowy lub sprzedajesz na Allegro, to bardzo polecam Ci prowadzenie eksperckiego bloga. Ta forma komunikacji z Twoimi potencjalnymi klientami wzbudzi do Ciebie duże zaufanie, co przełoży się na szybszą decyzję o zakupach u Ciebie.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Jak założyłem pierwsze internetowe strony”  

 1. 1 Hanna

  Witam
  Doskonały pomysł z tym blogiem. Ja zrobiłam sobie prostą strone reklamową w html/css, ale jeszcze jej nie wypozycjonowałam. Handluję na Allegro i to ma być moja reklama. Ale jak sądzę taki blog jest już wypozycjonowany, to mniej z nim roboty i szybsze efekty. Tylko ja nie bardzo wiem co na takim blogu pisać. Na stronie reklamowej, to wiadomo: informacje o firmie, o produktach i usługach, jakieś przekierowania na aukcje, głownie Allegro,o misji firmy i jakaś galeria produktów na zachętę, ale o blogach nie mam pojęcia, choc wiem, że jest na nie moda. Czy w następnych rozdziałach będzie coś więcej o blogu?
  Pozdrawiam

 2. 2 Elemiach

  Jednym z moich hobby jest odnawianie staroci i ozdabianie ich dzięki technice decoupage. Sprzedaje je później na allegro niestety jest mała oglądalność, nie jestem wypromowana i często mam chwilę zwątpienia, ale pomagają mi bardzo pozytywne opinie osób kupujących – podoba im się to co robię. Dlatego zrobiłam tak jak radzisz i zrobiłam blog o swoich pracach. Mam zamiar go rozwijać o szersze opisy może i technik. Sprawdziłam też co jeszcze kupują osoby kupujące u mnie – często jest to innego rodzaju rękodzieło dlatego postanowiłam w przyszłości robić inne rzeczy np myślałam o ręcznie robionych mydłach… Wykorzystam też inne rady :) Wierzę, ze się uda :)

 3. 3 Mirek Szmajda

  Elemiach, gratuluję fantastycznego bloga! Myślę, że to jest dobre podejście, aby to co robisz było punktem zaczepienia do następnych działań. Wiedząc czym jeszcze interesują się Twoi klienci i pisząc również o tym na swoim blogu, będziesz przyciągać coraz więcej osób. Zacznij tez szukać wspólnych cech swoich klientów.

  Musisz się liczyć z tym, że na samym Allegro nie sprzedaż zbyt wiele. Rynek ten rządzi się trochę swoimi prawami. Sądzę, że w przypadku Twojej oferty z czasem blog przyciągnie Ci najwięcej klientów. Cierpilwie publikuj. Allegro wykorzystuj jako platformę sprzedaży.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!