Czy ta sukienka nadaje się do tańca?Zastanawiałem się ostatnio czy mam sprzedawać ciuchy. Nie znam się za bardzo na tym temacie. Dlatego postanowiłem zapytać o zdanie eksperta.

Wykorzystałem mój kontakt z Klubu Przedsiębiorcy. Napisałem emaila do Marleny Formy, która zajmuje się modą (przy okazji zapraszam na jej blog o modzie).


Pierwsza reakcja Marleny bardzo mnie zdziwiła, bo… wyglądało jakby wystraszyła się mojej propozycji. Postanowiłem więc z nią porozmawiać. Skontaktowaliśmy się na Skype i przeprowadziliśmy taką oto rozmowę.

Marlena Forma - ekspert mody dla kobietMarlena Forma: Chodzi mi o to, żeby nie były to byłe zawodowe tancerki, które mają już określone wymagania odnośnie sukienek.

Mirek Szmajda: Nie o to chodzi. To są zwykli ludzie, tyle że są bardziej roztańczeni niż przeciętny człowiek :)

Marlena Forma: To w porządku, bo do typowych sukienek do tańca towarzyskiego, czy solo nie posiadam po prostu odpowiednich maszyn do szycia. Szyję przede wszystkim z tkanin nie z dzianin. Uff kamień z serca mi spadł :)

Mirek Szmajda: Zróbmy może tak. Ja zacznę od sprzedaży produktów typowo tanecznych, konkretnie będą to buty. Z czasem kiedy będę miał już pewne grono odbiorców, to wówczas zapytam się ich jakie mają potrzeby jeśli chodzi o stroje z tkanin. Ty ze swej strony pomyśl co takim osobom mogłabyś zaoferować. I to jeszcze przez Internet :) Na przykład może przygotować jakiś poradnik o tym jak dobierać stroje na bale, aby było modnie i wygodnie w tańcu.

Mogłabyś pomyśleć o Raporcie Specjalnym o tym jak ubierać się na zabawę taneczną, czy coś w tym stylu. Potrafiłabyś coś doradzić?

Marlena Forma:
Na ten temat będą artykuły na moim nowym blogu. Przyznam, że o raporcie nie myslałam, ale pomyśle i dam Ci znać. To jest całkiem fajny pomysł :)

Mirek Szmajda:
Ja będę sprzedawał buty do tańca. Będę je promował jako buty również do codziennego tańca, na przykład na wesela itp. Nie koniecznie dla tancerzy. Bede tworzyl Raport na ten temat. To co Ty napiszesz byloby wspanialym uzupelnieniem do tego raportu.

Marlena Forma:
Mam nadzieję, że jeśli będę pisać taki raport, to będę mogła liczyć na konsultację, Twoją i Twojej żony :)

Mirek Szmajda:
Sądzę, że kobiety, które będą zainteresowane moim Raportem zainteresują się również Twoimi poradami. Jak najbardziej możemy wzajemnie się

Marlena Forma:
To świetnie! Moje klientki ciągle szukaja nowych butów i czasami kupują je wlaśnie przez internet. Mirek, spadłeś mi z nieba z tym raportem i z pomysłem na mój raport :)

Mirek Szmajda:
Dobra, to mamy wyznaczone zadania :) Ja pisze mój raport o obuwiu do wygodnego tańczenia, a Ty piszesz raport o strojach na bale, wesela i inne taneczne uroczystosci.

Aby nam sie to nie rozwlokło dajmy może wyznaczymy sobie czas do kiedy zobowiążemy się to zrobić? Co Ty na to?

Marlena Forma:
Nie ma sprawy. Będziesz miał raport, a pomysł z wyznaczeniem daty bardzo mi sie podoba. ze mną tak właśnie trzeba rozmawiać. Dzięki

Mirek Szmajda:
Patrzę na kalendarz i zastanawiam się do kiedy ja będę gotowy z moim raportem o butach.

Powinienem to zrobić do końca lutego. Ale powiedzmy, ze oficjalny termin wyznaczę sobie do 8 marca. Akurat na Dzień Kobiet :) Dobry pomysł na prezent :)

Marlena Forma:
Ok. 8 marca to świetna data!

Mirek Szmajda:
Ha, mam pewien pomysł. W przyszłym tygodniu ruszam z moim blogiem o tańcu. Zamieszczę na blogu informację, że 8 marca z okazji Dnia Kobiet, każda kobieta, która zapisze się już teraz na specjalną listę otrzyma ode mnie w prezencie Raport Specjalny o tym w jakich butach najwygodniej się tańczy. Ty możesz zrobić u siebie podobnie i w ten sposób już zacząć zbierać listę e-maili do swoich potencjalnych klientek.

Marlena Forma:
Super!!! Jesteś genialny!

Mirek Szmajda:
:) Ok, ja na razie znikam. Powodzenia!

Marlena Forma:
Dziękuję. Również życzę owocnej pracy. Do zobaczenia!

Ty także zacznij rozmawiać z ludźmi, którzy prawdopodobnie mogliby Ci pomóc rozwiązywać problemy ludzi z wybranej przez Ciebie grupy docelowej. Jeżeli nie czujesz się w czymś ekspertem, znajdź takiego eksperta.

Jeżeli nawet ostatecznie nie będziesz kupować nic od niego, to przynajmniej w razie czego wiesz gdzie możesz kierować swoich klientów. Mimo, że czasem wprost nie będziesz zarabiał na takim polecaniu, to Twoi klienci będą bardzo wdzięczni, za to, że również w ten sposób im pomagasz. Dzięki temu będą chcieli utrzymywać z Tobą kontakt, a w konsekwencji, to co Ty oferujesz stale będą kupować od Ciebie.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Brak odpowiedzi do “Wykorzystaj biznesowe kontakty”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!