„O mnie” na Allegro

Mirek Szmajda

Strona “O mnie” na AllegroJako użytkownik Allegro możesz stworzyć specjalną stronę o sobie. Link do tej strony, zatytułowany „O mnie”, pojawia się przy każdym wystąpieniu Twojej nazwy użytkownika na stronach Allegro. Oznacza to, że w każdej Twojej aukcji jest link do tej strony.

Strona „O mnie” jest Twoją wizytówką. Warto tu podać podstawowe informacje o sobie, niektóre dane kontaktowe oraz informacje związane z organizowanymi przez Ciebie aukcjami. Bardzo ważne, aby ta strona miała Twoją osobowość.

Dlatego na stronie „O mnie”, związanej z moim kontem TaniecPL, umieściłem swoje zdjęcie z moją partnerką oraz krótki opis o tym dlaczego jestem na Allegro. Postanowiłem też wykorzystać tę stronę do tego, aby klienci mogli mi zadawać pytania. Dlatego kieruję ich na przygotowaną wcześniej stronę z pytaniem do klienta. Wszystko to po to, aby ustawić się w pozycji eksperta, specjalisty od tematyki tanecznej na Allegro.

Dodatkowo podparłem się też autorytetem, informując o przynależności do tanecznej organizacji. Podałem też numer konta bankowego oraz informację o sposobie wysyłki towarów, które będę sprzedawał na Allegro.

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, to stronę „O mnie” stworzyłem w HTML-u. Allegro nie oferuje edytora wizualnego dla tej strony. Możesz wstawić zwykły tekst lub od gotowy kod HTML. Jeżeli chcesz aby strona miała mieć grafikę, różną czcionkę i kolory (a tak właśnie powinno być), to trzeba ją zrobić za pomocą zewnętrznego edytora i później wkleić kod w [Moje Allegro]/[Ustawienia]/[Moja strona].

Polecam też inny sposób. Zacznij wystawiać dowolną aukcję. Kiedy znajdziesz się na stronie, na której tworzysz opis aukcji, będziesz miał do dyspozycji wizualny edytor. Stwórz w nim właśnie stronę o mnie. Później przełącz opis na kod HTML i skopiuj kod do schowka. Teraz możesz przerwać dodawanie nowej aukcji i wróć do ustawień strony „O mnie”. Wklej ze schowka kod w HTML. W ten sposób będziesz miał gotową stronę o sobie bez konieczności posiadania edytora HTML.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “„O mnie” na Allegro”  

 1. 1 Max

  Czy na stronie „O Mnie” tworzyć, jak większość sprzedających Regulamin Aukcji?

 2. 2 Mirek Szmajda

  Możesz stworzyć regulamin. Szczególnie jeżeli chcesz stosować jakieś wyjątkowe zasady i ograniczenia.

  Ja nie przepadam za regulacjami prawnymi i dlatego nie stworzyłem regulaminu. Zakładam, że przede wszystkim opieram się na ogólnym Regulaminie Allegro. Wszyscy rejestrujący się na Allegro muszą zgodzić się z tym regulaminem. To mi wystarczy. W sumie to jest dobry pomysł, aby umieścić taką wzmiankę na stronie „O mnie” lub w opisie aukcji.

 3. 3 Andrzej Grochal

  Serdecznie Witam! Mam 2 pytania: pytanie 1 Jak przyciągnąć do Siebie więcej kujących? pytanie 2 Jak uczciwie konkurować z innymi sprzedającymi na Allegro? Serdecznie pozdrawiam Andrzej Grochal.

 4. 4 Mirek Szmajda

  Andrzeju, nie da się na to odpowiedzieć jednym zdaniem, a nawet kilkoma. Niektóre elementy, które dadzą Ci przewagę nad konkurencją, przedstawiłem na filmie: Jak wygrać z konkurencją na Allegro.

  O przyciąganiu będę pisał w kolejnych relacjach oraz innych materiałach szkoleniowych, które właśnie przygotowuję.

 5. 5 Max

  Chciałbym odnieść sie do pytań Andrzeja:

  1.Jak przyciągnąć do Siebie więcej kujących?
  Ciężkie pytanie, zależy od tego co już robisz – jełśi to twój pierwszy dzień,dopiero zaczynasz, po prostu wystaw tyle aukcji, ile możliwe wg. regulaminu z tym samym produktem, zwiększasz tym samym prawdopodobiństwo, że któś w ogóle wejdzi ena twoją aukcję.
  Inną formą jest wybranie produktu o najwyższej wartości z twojego magazynu i wystawienie go na wyróżnionej aukcji od 1 zł – możesz ustawić cenę minimalną – aby uniknąć strat, jeśli w opisie aukcji dasz linki do innych swoich aukcji, lub – tak ja to robię – wstawisz odnośniki z panelu aukcyjnego, wyświetlającego inne twoje aukcje – istnieje duże prawdopodobiństwo, że przyciągniesz odwiedzających do innych aukcji

  2. Jak uczciwie konkurować z innymi sprzedającymi na Allegro?

  A czy można konkurować nieuczciwie?

  Życzę sukcesów!

  Maxxiem

 6. 6 Ewa

  Mirku,chcę przetestować np.Czy sprzedam któryś z wierszy moich.
  Chwilowo nie mogę zarejestrować działalności,więc jak to zrobić?
  Następnie,czy można wkleić link do złotych myśli przy ofercie aukcji z wierszami.
  Z tego co czytam,jest dobrze mieć dwa konta na Allegro-mam.
  Jak zastosować kod,przy 2 opcjach?

 7. 7 Mirek Szmajda

  Ewo, nie jestem pewien, jak to do końca jest, kiedy byś wystawiła jednorazowo aukcję z wierszem. Musiałabyś zapytać jakiegoś księgowego. Jeżeli ja się coś dowiem, to dam Ci znać. Sprawdź jednak najpierw, czy coś takiego ktokolwiek sprzedaje na Allegro.

  Nierozumiem dlaczgeo chcesz wklejać link do Złotych Myśli w aukcji?

  Dwa konta na Allegro warto mieć w sytuacji kiedy jedno używamy do celów prywatnych, a drugie do cełów biznesowych. Generalnie warto tworzyć oddzielne konta do różnych grup docelowych.

 8. 8 Rysard

  Odnosnie do zapytania Ewy dotyczącego wstawiania linku do Zlotych Myśli .Twoja odpowiedz Mirku jest pytaniem . Mnie również przyszla taka myśl do glowy ze względu na to . że jestem partnerem w PP i wstawiając link zwiekszę swoją sprzedaż właśnie w tym Programie .Mam nadzieje .że teraz juz wiesz o co chodziło Ewie no i mnie oczywiscie. Z poważaniem Ryszard

 9. 9 Mirek Szmajda

  Nie wolno w opisie aukcji na Allegro wstawiać linków do innych stron sprzedających. Czyli nie wolno też wstawiać linków partnerskich do Złotych Myśli.

 10. 10 nika09ch

  Sory ale to nie jest porada dla kogoś kto nie ma pojęcia jak to zrobić. Ja zaczełam wystawiać, ale jak narazie nie mam wielu zainteresowanych. Sądze że inne będzie podejście do moich aukcji jak będzie wiadomo coś o mnie. Ja niestety nie potrafię nawet zacząć twożyć taką stronę a mam w głowie pełen plan jak ma to wyglądać. Potrzebuję pomocy krok po kroku, bo wstyd się przyznać ale jestem zielona (mimo przeczytanych informacji) w tych kodach HTML i właściwie wszystkim innym. Jeżeli ktoś może mi to wyjaśnić po ludzku to proszę o pomoc :)

 11. 11 Andzrej

  Witam.Mam pytanie : jak zrobić aby na aukcji obok mojego nicku tuż za gwiazdkami (które otrzymuje się za komentarze) był odnośnik do strony o mnie. Widzę że inni allegrowicze mają taki biały z napisem,,o mnie” i po kliknięciu otwiera się strona

 12. 12 Mirek Szmajda

  Andrzej, jeśli chcesz aby pojawił się link do strony „O mnie”, to musisz taką stronę po prostu stworzyć. Robisz to wchodząc w „Moje Allegro”. Następnie w zakładce „Moje konto”, po lewej stronie w sekcji „Ustawienia” masz opcję „Strona o mnie”. Jak w to klikniesz otworzy się edytor tekstowy i wizualny strony.

  Po wpisaniu zawartości strony kliknij na dole „Dalej” i na następnej stronie „Zatwierdź”. Od tego momentu przy Twojej nazwie użytkownika będzie pojawiać się napis „O mnie” z odnośnikiem do tej stworzonej przez Ciebie strony.

 13. 13 Nadina

  Witam, chciałam ustawić sobie stronę o mnie na allegro więc weszłam w ustawienia- strona o mnie- w edytorze tekstowym wkleiłam html gotowego szablonu strony o mnie i nie da się tego zapisać ponieważ pod okienkiem nie ma żadnej ikony żeby przejść dalej czy zapisać? Pomoże ktoś?

 14. 14 Mirek Szmajda

  Nadina, po wklejeniu kodu kliknij przycisk „Dalej” na dole po prawej stronie okienka. Wówczas wyświetli się wprowadzona strona do akceptacji. Wówczas wystarczy kliknąć jeszcze przycisk „Zatwierdź” na dole po prawej stronie i wtedy dopiero strona zostanie zapisana.

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!