Jeżeli chcesz coś sprzedać na Allegro, to dla każdego sprzedawanego przedmiotu musisz wystawić osobną ofertę. Oferty wystawia się na tzw. aukcjach.

Zgodnie ze słownikiem języka polskiego PWN, aukcją jest „publiczna sprzedaż rzeczy lub zwierząt, których nabywcą zostaje ten, kto oferuje najwyższą cenę”. Jednak do Allegro ta definicja nie pasuje. Większość wystawianych na Allegro ofert jest w tej chwili w stałych cenach!

Wystawiając aukcję na Allegro decydujesz czy chcesz udostępnić możliwość licytowania najwyższej ceny, czy też po prostu zaoferować produkt w konkretnej stałej cenie. Cechą wspólną obu form aukcji jest to, że każdy produkt wystawiasz tylko na określony czas. Na Allegro maksymalnie może to być 14 dni.

Tak więc, jeżeli wystawisz produkt w stałej cenie, to jeżeli go ktoś kupi, to aukcja od razu znika. Jeżeli przez wybrany okres czasu nikt nie zdecyduje się na zakup, to aukcja wówczas znika. Z kolei jeżeli wystawisz aukcję z licytacją, to aukcja zawsze trwa aż do końca wybranego okresu.

Do tego dochodzą jeszcze warianty mieszane aukcji. To znaczy, możesz wystawić produkt na licytację i jednocześnie określić za jaką cenę jesteś od razu gotowy sprzedać. Ten rodzaj aukcji nazywa się aukcją licytacyjną z opcją Kup Teraz.

Na jednej aukcji możesz wystawić jeden lub więcej przedmiotów (przedmiotami mogą być produkty i usługi). Zawsze jednak musisz konkretnie określić ich liczbę i powinna ona być zgodna z liczbą przedmiotów jakie faktycznie jesteś w stanie dostarczyć klientom. Na przykład aukcją na Allegro nie może być ogłoszenie listy usług jakie oferuje Twoja firma.

Ostatecznie masz więc do dyspozycji następujące rodzaje aukcji:

  • aukcja jednoprzedmiotowa licytacyjna (standardowa),
  • aukcja jednoprzedmiotowa dodatkowo z opcją Kup Teraz,
  • aukcja jednoprzedmiotowa wyłącznie z opcją Kup Teraz,
  • aukcja wieloprzedmiotowa licytacyjna (standardowa),
  • aukcja wieloprzedmiotowa wyłącznie z opcją Kup Teraz.

To jaką formę aukcji wybierzesz powinno zależeć od tego co sprzedajesz i ile posiadasz takich samych przedmiotów. Powinno też zależeć od tego co chcesz osiągnąć, co jest Twoim głównym celem na teraz i na przyszłość.

Pierwszym moim produktem na Allegro będą buty do tańca. Zamierzam je sprzedawać w aukcji wyłącznie z opcją Kup Teraz. Nie jestem jednak jeszcze pewien czy będzie to aukcja jednoprzedmiotowa czy wieloprzedmiotowa.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Brak odpowiedzi do “Rodzaje aukcji na Allegro”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!