Znajdź niszęAby łatwiej było komunikować się z grupą docelową możesz dodatkowo określić główne nisze, do jakich będziesz się zwracał.

Zwykle nisze wybiera się wtedy, kiedy konkurujesz z dużymi firmami. Dużym firmom nie opłaca się bowiem konkurować w pewnych niszach. Dla małej firmy może to być właśnie niezła okazja.

Z uwagi na fakt, że Allegro jest swego rodzaju targowiskiem w zasadzie wszyscy sprzedawcy są małymi firmami. Oczywiście jedni sprzedawcy są więksi od drugich. Nie spotkasz jednak na Allegro dużych firm.

W związku z tym wydaje się, że na Allegro nie musisz szukać niszy. Faktycznie często wystarczy odpowiednia grupa docelowa. Uważam jednak, że wybór pewnych nisz może bardzo ułatwić później przygotowywanie oferty.

Jak już wspominałem, im precyzyjniej określisz swoich odbiorców, tym łatwiej będzie Ci zdecydować jakie produkty mogą rozwiązać ich problemy. Po za tym przygotowując opis aukcji, będziesz bardziej przekonywujący dla tej wybranej grupy osób.

Dlatego wybraną przeze mnie grupę docelową postanowiłem teraz podzielić dodatkowo na kilka nisz. W tym celu przeglądam to co wypisałem opisując proces wyboru grupy docelowej.

Wyłoniłem kilka głównych nisz, które najbardziej mnie zainteresowały:

 1. Kobiety, które kiedyś tańczyły taniec towarzyski, a teraz nie mają już czasu i nie mają z kim kontynuować nauki
 2. Osoby, które zaczęły chodzić na kursy tańca, zafascynowały się tańcem i szukają wszystkiego co może pomóc im w szybszej nauce.
 3. Dziewczyny i kobiety, które chcą potańczyć sobie solo. Osoby te nie mają partnerów lub ich partnerzy nie lubią tańczyć.

Kiedy teraz przypomnę sobie, co mógłbym dostarczać moim klientom zauważam, że każdej z tych grup mogą być potrzebne inne produkty.

Grupa pierwsza będzie zainteresowana kontaktem z tańcem, z przyjemnością będą oglądać to co wiąże się z tańcem. Druga grupa będzie poszukiwać produktów, które mogą być przydatne do zajęć tanecznych i samodzielnego utrwalania tego czego uczą się na kursach tańca. Trzecia grupa poszukuje sposobów na indywidualny kontakt z tańcem, chcą nauczyć się tańczyć bez potrzeby oglądania się na partnera.

Przygotowując ofertę na Allegro powinieneś uwzględniać wybrane nisze. Często będziesz mógł przygotować jedną ofertę dla wszystkich nisz. Jednak w jej treści powinieneś zawsze pamiętać, aby wspomnieć o problemach każdej z nich. Zdarzy się również, że wybierzesz produkt, który będzie kupowany głównie przez osoby z jednej niszy. Warto wówczas tak zredagować opis, aby był on kierowany głównie do jednej grupy osób.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Wybierz nisze i wykorzystaj to w opisie aukcji”  

 1. 1 Lipa

  Już tego nie czytam… Wybrałeś sobie łatwy kąsek. Myślałem, że pokażesz jak sprzedawać kiedy masz na głowie stado konkurencji jak choćby w branży komputerowej… A tutaj takie ‘porady’… NA RAZIE I ŻYCZĘ UDANEJ SPRZEDAŻY (nie wątpiąc że taka będzie… ale jak mogloby być inaczej w takim przypadku??)

 2. 2 Mirek Szmajda

  “Lipo” właśnie o to chodzi aby już na początku wybrać sobie drogę, którą będzie można później łatwo się poruszać. Po co mam brnąć tam, gdzie wszyscy się zabijają?

  Jeżeli nawet Twoja pasja związana jest z branżą, w której jest ogromna konkurencja, to powinieneś spróbować tam poszukać niszy, która dotąd nie jest zbyt dobrze zagospodarowana. Możesz też wybrać niszę, w której są już sprzedawcy, ale w której widzisz, że masz szansę ich wszystkich zdominować. Jednak to rozwiązanie jest bardziej ryzykowne.

  Bywa, że niektóre grupy docelowe mogą nie być korzystne dla małej firmy. Na przykład mogą być już zdominowane przez konkurencję. Wówczas bardzo trudno zbudować stabilny i dochodowy biznes w takiej grupie. Szkoda czasu na tę grupę czasu. Z dużym prawdopodobieństwem będziesz się męczył w takim biznesie, stale szukając jakiś magicznych sposobów w marketingu.

  To show jest o zaczynaniu biznesu od Allegro. Dlatego poświęciłem tyle czasu na przygotowanie strategii. Kiedy już sprzedajesz na Allegro, to analiza strategii powinna Tobie pomóc zrozumieć dlaczego może być Ci trudno zwiększać dalej sprzedaż. W ten sposób możesz odkryć nowe nisze i przeorganizować podstawy swojego biznesu.

  Dalsze działania, które będę podejmował w tej akcji, będą bazować na założeniach, które poczyniłem na początku. Dlatego im lepiej przyłożysz się do zaplanowania swojej strategii, tym lepiej zadziałają dla Ciebie sposoby działania, które ja będę stosował w moim przedsięwzięciu.

 3. 3 Tadeusz

  Mirek dobrze mówi. Po co się męczyć w branży gdzie się zabijają. To podstawa .

  Jak nie masz czym , to niestety musisz szukać albo dalej sprzedawaj computer kości. Ja wypromowałem produkt „od zera do milionera” – ale na niego był popyt ( nie od razu)- była to nisza i robię to na cały świat ( stronę mam w 6 językach bo produkt jest tak niszowy).

  Mam tylko jedno jedyne urządzenie (w dodatku nie przeze mnie wymyślone i zbudowane i dopracowane przez lata) na stronie na sprzedaż i sprzedaję od 30-50 miesięcznie a zysk na jednym wynosi 500 zł. Na świecie są tylko w sumie 2 widoczne firmy dla mojego produktu. Nie mam żadnej konkurencji praktycznie w swojej klasie-niszy.

  Niestety nikt Ci nie da patentu i powie za darmo jak znaleźć tego Grala. Wiem, że nie łatwo to znaleźć ale jest to podstawa sukcesu- Znaleźć biznes gdzie są nie zaspokojone ludzkie potrzeby a nie pchać się i zaczynać tworzyć nowe yahoo czy google.

 1. 1 Co gotowego sprzedawać na Allegro - Zacznij od Allegro

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!