Grupa docelowaCzas wybrać ostatecznie grupę docelową. Biorę więc mój zeszyt i wpisuję na nowej stronie „GRUPA DOCELOWA”.

Odszukuję wyniki badań rynku, jakie w ubiegłym tygodniu wykonałem.

Zaczynam od pierwszego badania. Na podstawie rozmów z osobami, które interesują się tańcem wynotowuję następujące cechy:

 • osoby, które kiedyś tańczyły taniec towarzyski
 • mają mało czasu, nie chodzą już na kursy tańca
 • mają daleko do miejsc, gdzie takie kursy są organizowane
 • kobiety

Przechodzę do drugiego badania.

Z analizy tego co inni sprzedają się na Allegro wnioskuję, że klientami są głównie kobiety. To jest główny wniosek jeśli chodzi o grupę docelową z tego badania.

Z trzeciego badania znowu wynika, że moją grupą docelową powinny być kobiety. Dodatkowo dopiszę jeszcze jedną cechę:

 • lubią poruszać się przed lustrem

Kiedy tak to wszystko notuję, przychodzą mi do głowy jeszcze inne cechy, które mogę wziąć pod uwagę. Zapisuję:

 • osoby, które nie mają partnera do tańca
 • kobiety w wieku od 20 lat
 • osoby pracujące wieczorami

Powyższe cechy wynikają z mojej wiedzy o kursach tańca. To jest kolejne potwierdzenie, że warto tworzyć biznes na bazie tego co nas najbardziej pasjonuje i na czym już się znamy.

Biorąc teraz jeszcze produkty, które brałem pod uwagę, ostatecznie decyduję się na następującą grupę docelową:

 • Osoby, w wieku od 20 do 65 lat, które interesują się tańcem towarzyskim, lubią oglądać jak inni tańczą i które chciałyby nauczyć się poruszać tak jak tancerze. Grupę tę ograniczam do osób posługujących się językiem polskim. Nie ograniczam jednak terytorialnie.

Uff! Kamień z serca. Nawet jeżeli nie jestem do końca pewien czy to jest najlepsza grupa, to najważniejsze, że wybrałem jakąś grupę. Lepsza jakakolwiek grupa docelowa niż żadna.

Jak widzisz proces wyboru grupy, to proces, w którym kilkakrotnie wracasz do tych samych rzeczy. Nie bój się więc poświecić odpowiednio dużo czasu na tę czynność. Jeżeli nawet potrafisz od razu określić swoją grupę, to taki proces pomaga upewnić się, czy na pewno podjąłeś dobrą dla siebie decyzję.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Wybieram moją grupę docelową”  

 1. 1 Wanda Loskot

  Mirku, ogromnie sie ciesze, ze wybrales takze grupe od 20 do 65 lat – bo ja jestem jedna z tych osob ktore nie moga sie doczekac takiego kursu!

 1. 1 Wybierz nisze i wykorzystaj to w opisie aukcji - Zacznij od Allegro

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!