A może sprzedawać odzież?Najlepszym pomysłem na sprzedaż jest produkcja własnych wyrobów. Mogą to być przedmioty, które sam wytwarzasz, bądź wiedza na temat tego na czym się znasz, udostępniona w postaci elektronicznej.

W moim tanecznym przedsięwzięciu, jeśli chodzi o własne wyroby, to nie mam pomysłu co takiego mógłbym robić. Gdybym był muzykiem, to mógłbym nagrywać własną muzykę taneczną. Gdybym umiał szyć, to mógłbym szyć stroje taneczne. To byłyby najlepsze pomysły na produkt. Miałbym wtedy dużą elastyczność co do doboru oferty oraz ustalania cen.

Ostatecznie zdecydowałem, że handel na Allegro rozpocznę od gotowych towarów, które mogę kupować od tych co je produkują lub dystrybuują (hurtownie i importerzy). Gdzie się tylko da będę preferował producentów. Ostatnim rozwiązaniem jakim będę brał pod uwagę, to zakupy w hurtowniach. Hurtownie są najmniej opłacalne. Jest to bowiem kolejny pośrednik, u którego generalnie niemal każdy może się zaopatrywać. Choć jeżeli tylko w ten sposób możesz rozwiązać problemy swoich klientów, to jak najbardziej również w hurtowniach warto czasem poszukać jakiś ciekawych produktów.

Co takiego gotowego mógłbyś kierować do mojej swojej docelowej?

Ja zastanawiam się nad strojami do tańca. Gotowych strojów, takich w jakich tańczy się na turniejach tańca, nikt nie produkuje w Polsce. Wszyscy tancerze szyją na indywidualne zamówienie. Niektórzy kupują jednak stroje używane. Mógłbym więc na przykład otworzyć komis. Problemem tylko, że w takiej sytuacji nie mam jednego dostawcy. Musiałbym stworzyć system pozyskiwania strojów do sprzedaży.

Jeżeli zaczynasz na Allegro, to o wiele prościej zacząć jest od produktów, w które możesz zaopatrywać się u jednego dostawcy. A najlepszym rozwiązaniem jest to, kiedy możesz zacząć od jednego produktu! Czyli sprzedawać jedną rzecz w dużych ilościach.

Jeśli chodzi o stroje to mógłbym sprzedawać elementy strojów, czyli materiały i dodatki. Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj to osoba, u której szyje się stroje proponuje te rzeczy. Krawcowe nie są jednak moją grupą docelową.

Jest jednak jedna rzecz z odzieży, którą mógłbym dostarczać moim potencjalnym klientom. Są to buty. Buty do tańca towarzyskiego są bardzo specyficzne. Przede wszystkim mają całkowicie inną podeszwę niż zwykłe buty. W Polsce jest kilku producentów butów tego typu. Mógłbym też sprzedawać buty importowane.

Na mojej liście tego co mógłbym sprzedawać są jeszcze muzyka i książki. Faktycznie mógłbym poszukać jakiejś hurtowni, albo producentów gotowych produktów medialnych związanych z tańcem.

Teraz kiedy znam już moją grupę docelową i mam swoją niszę, do mojej listy produktów mógłbym dopisać jeszcze parę innych rzeczy, które moi potencjalni klienci mogą potrzebować. Szczególnie wybrane przeze mnie nisze dają mi parę cennych pomysłów:

 • Zdjęcia tańczących tancerzy
 • Lustra (do samodzielnego ćwiczenia)
 • Materiały szkoleniowe do różnych uzupełniających ćwiczeń, przydatnych w nauce tańca (gimnastyka, aerobik, rozciąganie itp.)
 • Płyty CD z muzyką na imprezy i zabawy (nie tylko typowa do tańca towarzyskiego)
 • Stroje wieczorowe
 • Stroje sportowe, treningowe
 • Poradniki dla samotnych, czyli jak znaleźć partnera (nie tylko do tańca)
 • Poradnik jak szybko się uczyć różnych sportów

Widzisz teraz dlaczego warto było wybrać nisze? Jesteś wtedy bardziej kreatywny (lub kreatywna) w swoich pomysłach.

To, że coś wypisałem powyżej nie oznacza od razu, że na pewno będę to kiedyś sprzedawał. Być może będę z kimś współpracował i przygotuję wspólną ofertę dla moich klientów. A być może będę tylko polecał czyjeś produkty i usługi, w ten sposób troszcząc się również o potrzeby klientów, których ja nie będę w stanie zaspokoić (bo na przykład nie będę miał ochoty tym się zajmować).

Na koniec chciałem jeszcze zwrócić uwagę, że sprzedając na Allegro produkty dostarczane przez innych, musisz być świadom ryzyka jakie z tym się wiąże:

 • Szybko mogą znaleźć się inni, co też będą sprzedawać to na Allegro.
 • Zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie zaniżał ceny.

Dlatego jeżeli tylko możesz, zadbaj o to, aby uzyskać wyłączność na sprzedaż na Allegro lub co najmniej postaraj się, aby Twój dostawca wyznaczył minimalną cenę, poniżej której nie wolno nikomu sprzedawać w Internecie.

Jeżeli nie uzyskasz żadnej z tych gwarancji, to mimo tego, też masz szansę zarabiać na Allegro. Szczególnie jeżeli będziesz stopniowo wdrażał to o czym tu będę pisał. Możesz nawet trzymać najwyższe ceny ze wszystkich. Jednak Twoje możliwości będą dość mocno ograniczone i nie będziesz w stanie zarabiać tyle, ile mógłbyś zarabiać mając wspomniane gwarancje.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Co gotowego sprzedawać na Allegro”  

 1. 1 TeresaBB

  Podpowiem osobom które nie wiedzą co sprzedawać na Allegro.Współpracuję z wieloma firmami, które produkują wyroby dla zdrowia, a dziedzina WELNESS jest na Topie. Np.wyroby opatentowane z łuską gryki, z certyfikatami. To produkty które wiele osób chętnie zamawia. A jak się przekonają co do walorów zdrowotnych to wracają na moje aukcje i zamawiają dla znajomych.
  Prawdą jest to co Mirek omawiał- trzeba wyrobić sobie markę, a do tego potrzeba trochę czasu.
  Myślę że „GabinetAloes” wywołuje u klientów Allegro dobre skojarzenia- na które składają się szybka wysyłka, dobry kontakt z klientem, towar wysokiej jakości zgodny z opisem itp.
  Jeśli są osoby którym ta branża odpowiada to chętnie nawiążę współpracę i podzielę się swymi doświadczeniami. To ze sprzedaję od kilku lat wcale nie znaczy że wiem wszystko .
  Przeciwnie – jestem wdzięczna Mirkowi że mając duże doświadczenie w sprzedaży internetowej chce się nim z nami podzielić. Chwała mu za to.

 2. 2 tomek

  Witam mam ytanko
  pisala pani o współpracy jak ona by miala wygladac?
  jestem zainteresowany sprzedaza na alegro. ale niebardzo wiem od czego mam zaczac?
  i co konkretnie sprzedawac zeby zarobic?
  i czy musze akladac firme do sprzedazy ?
  pobecnie jestem zatrudniony na stanowisku kierowcy a ta zabawe chcialbym wykonywac w formie dorabiania pienedzy…
  czy jestes w stanie mi objasnic moje pytania?
  z góry dziekuje:)

 3. 3 BeaK

  Polecam sprzedawanie na allegro. Ja zaczynałem od zabawek. Kupiłem w sklepie 5 lalek i sprzedałem za 2 razy tyle. zarobiłem 70zł. Polem poszedłem do hurtowni odzieżowej i kupiłem kilka sztuk butów z nike. 100zł za sztuke. Na allegro sprzedałem je za 250za sztuke i sprzedały się wszystkie. Następnie Zamówiłem hurtowo odzierz męską. Za wszystko zapłaciłem 1000zł a po miesiącu miałem 5000zł. Czyli 4000zł zysku. Potem Znowu zamówiłem hurtowo towary za 2000zł. Mój zysk wynosił 7000zł. Gdy takim sposobem zarobiłem 15tys zł otworzyłem mały sklepik z ubraniami. I gdy teraz kupuje towar za 2tys zł to połowę sprzedaje w sklepie a połowę na allegro. Mój miesięczny zysk wynosi teraz 10tys miesięcznie a ja przecierz mam niecałe 20lat.

 4. 4 chomiczątko

  witam, zastanawiam sie nad masową produkcją ( najprawdopodobniej otwarciem firmy) produkujacej odzież i jedynym,m poki co rynkiem zbutu mialoby byc Allegro. Czy Allegro wymaga od takich osob handlujacych hurtowymi ilościami jakis papierow/ dokumentów, ze ma sie firme? I jeszcze jedno skad pobrać szablony do aukcji- nie stac mnie na zatrudnianie informatyka.

 5. 5 Mirek Szmajda

  Allegro wymaga dokumenty firmowe jeśli konto jest zakładane na firmę. Można sprzedawać bez firmy, ale na własną odpowiedzialność. Wchodzą tu bowiem przepisy o prowadzeniu działalności. Na jakiej zasadzie można sprzedawać bez firmy można się będzie dowiedzieć na stronie ZalozenieDzialalnosci.pl.

  Jeśli chodzi o szablony, to można je zakupić na Allegro.

 6. 6 chomiczątko

  dzięki:)

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

 • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
 • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!