But damski do tańców latynoamerykańskichMyśląc o sprzedaży butów do tańca przypomniałem sobie, że moja żona (która jest też moją partnerką w klubie tańca) rozmawiała kiedyś z koleżanką o jakimś producencie butów tanecznych, którego dotąd nie znała. W dodatku ten producent podobno jest z mojego miasta.

Przy najbliższej okazji zapytałem więc tę koleżankę o jej buty. Okazało się, że faktycznie jest ktoś, kto całkiem niedaleko ode mnie produkuje buty do tańca towarzyskiego. Niesamowite! Nie sądziłem, że aż tak blisko znajdę jakiegoś producenta. Dziewczyna dała mi numer telefonu.


Zadzwoniłem i umówiłem się na rozmowę. Wybrałem się razem żoną, która właśnie chiała zamówić dla siebie buty do tańców latynoamerykańskich.

Okazało się, że firma znajduje się w części jednej z hal, na terenie na którym znajduje się masa różnorakich przedsiębiorstw. Nigdy nie wpadłbym na to, że w takim miejscu może znajdować się producent butów.

Widzisz teraz jak cenne jest to, kiedy bierzesz się za działalność w dziedzinie, z którą jesteś już jakoś związany. Łatwiej wtedy trafić na informacje, które mogą bardzo szybko posunąć Twój biznes do przodu. Możesz dowiedzieć się o wielu sprawach więcej i szybciej niż gdybyś dopiero zaczynał poznawać nową dziedzinę.

Produkcja butówFirma, którą odwiedziłem nie jest duża. Rozmawiałem z jednym z właścicieli. Bardzo przychylnie przyjął moją propozycję sprzedaży produkowanych przez jego firmę butów. Okazało się, że nie ma dotąd odbiorców, którzy sprzedawaliby dużo jego produktów przez Internet.

Żona wybrała sobie buty, które jej się podobały. Ja też postanowiłem na początek zamówić buty na próbę dla siebie. Chcę najpierw dobrze poznać to co mam sprzedawać.

Pamiętaj, zanim zaoferujesz coś komukolwiek, jeśli tylko możesz, sprawdź produkt najpierw na sobie. Kup jedną sztukę do wypróbowania. Dzięki temu nie tylko będziesz lepiej wiedział czy ten produkt jest dobry i jakie ma cechy, ale również będziesz mógł wykorzystać swoje doświadczenia w opisie oferty na Allegro.

Kiedy w przyszłości klienci będą do Ciebie pisać i dzwonić o wiele łatwiej będzie Ci się rozmawiało, kiedy będziesz mógł (bądź mogła) powiedzieć „Ja też używam tego produktu”. Może się okazać, że w ten sposób przez dłuższy czas nie będziesz potrzebował całej masy innych towarów. Kiedy staniesz się super specjalistą od jednego produktu, na który jest dość duży popyt, to z tym jednym produktem możesz nawet osiągnąć status Super Sprzedawcy. Właśnie stając się specjalistą od jednego produktu, najłatwiej jest zacząć sprzedaż na Allegro.

Tak więc zamówiłem dla siebie parę butów. Będą gotowe za około 2 tygodnie.

Podsumowując jeszcze tę relację, sugeruję abyś produktów do sprzedaży na Allegro szukał raczej wśród producentów niż w hurtowniach. Rozglądaj się szczególnie za małymi producentami. Wielu z nich nie zna się dobrze na sprzedaży w Internecie i z chęcią przyjmą Twoją propozycję wprowadzenia ich produktów do sieci.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Brak odpowiedzi do “Jak znalazłem pierwszego dostawcę”  

  1. Brak komentarzy

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Lexus: A ja polecam olx. Możesz tu sprzedawac bez płacenia ani złotówki jakichkolwiek kosztów. Kupujący płaci prowizje razem z przesyłką olx. Wystarczy mieć towary... Czytaj dalej
  • Michał: Hm, mam wrażenie że na Allegro ostatnio najwięcej towarów z Aliiekspres. Nie mam nic przeciwko, ale okropnie trzeba uważać na czas dostawy, bo łatwo... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!