Jeśli chcesz dowiedzieć się co sprzedaje się w Internecie, to wejdź na Allegro. Ten największy polski serwis aukcyjny jest świetnym miejscem, gdzie od razu widać co ludzie kupują.

Wejdź więc teraz na Allegro i sprawdź co sprzedaje się w branży, którą wybrałeś. W moim przypadku sprawdziłem co inni sprzedają na temat tańca. Korzystając z wyszukiwarki Allegro wyświetliło się 287 aukcji.

Taniec na Allegro Aby powiększyć, kliknij na obrazek

Z Allegro możesz od razu odczytać co klienci kupują. Zwróć szczególnie uwagę na te aukcje, na których są złożone już jakieś oferty. Aukcje bez ofert mogą być wskazówką, że pewne produkty nie sprzedają się albo sprzedają się bardzo rzadko.

W tematyce tańca na Allegro ludzie kupują maty do tańca, buty do tańca i kursy tańca na płytach. Zdarzają się też klientki na używane sukienki do tańca towarzyskiego. Wydaje się, że nie ma tego dużo.

Najlepiej zacząć od produktów, których ludzie już poszukują. Jednak nie o to chodzi, aby sprzedawać dokładnie coś takiego samego, co inni sprzedawcy na Allegro. Trzeba się wyróżnić. Najlepiej zrobić to kierując swoją ofertę do wąskiej grupy docelowej.

Dlatego na początek muszę wybrać taki produkt, który będzie jednym z tych najbardziej poszukiwanych. Jednocześnie powinien to być produkt kierowany tylko do części osób, którzy już kupują przedmioty związane z tańcem na Allegro.

Dlatego tak ważne jest, abyś również w swoim biznesie, zgrał to, co będziesz sprzedawał z grupą, do której będziesz to kierował.

dodajdo.com Poleć tę relację innym...

Komentarze (5) do “Szukaj na Allegro, czyli drugie badanie rynku”  

  1. 1 Badanie rynku świetną inspiracją - Zacznij od Allegro
  2. 2 Wybieram moją grupę docelową - Zacznij od Allegro

OdpowiedzZapisz się,
jeśli chcesz śledzić na bieżąco 
rozwój biznesu opartego na Allegro.
Imię: *
Email: *

W każdej chwili możesz się wypisać!

Pytania i Odpowiedzi

  • Ktoś: Na allegro jestem od kilku lat, w tym roku zaczynam się poważnie przełamywać aby z tym skończyć. Ceny jakie teraz płaci się za sprzedaż to kosmos. Nie to... Czytaj dalej
  • Mirek Szmajda: W zasadzie jeśli sprzedajemy z konta firmowego, to oznacza, że robimy to w ramach działalności gospodarczej. Do wystawiania faktur nie trzeba mieć... Czytaj dalej

Szukaj na Allegro

Co chcesz sprzedać lub kupić?
Ogromny wybór!